ASUS ROG STRIX G15 G513RM alındıktan sonra ne yapılmalı?

herbie

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 15 dakika önce başlıktaki laptopun siparişini verdim bu hafta sonuna kadar elime geçmesini ümit ediyorum fakat ürün FreeDOS bir şekilde gelecek. Elime ürüne Windows 10'mu kurmaliyim yoksa Windows 11'mi? Oyun amaçlı kullanacağım genelde, Valorant oynuyorum işletim sistemini kurmadan önce yapmam gereken bir şey var mı ya da kurduktan sonra nasıl ayarlar yapmalıyım? Hangi programları kurmam gerekiyor ve bir de ürünü şu an kullanan varsa memnun mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu cihazı ben de kullanıyorum pişmanlıktan başka bir şey değil. Bu laptopu alanların olduğu bir tane başlık var, sorun yaşamayan yoktu. Yol yakınken siparişi iptal edin, RTX 40 serisi ve Intel 13. nesil işlemcisi olan cihazlara bakın.

İade edilmeli, en azından ben hiç memnun kalmadım bu bütçede @Artoria Pendragon hocam daha iyi şeyler önerebilir belki.

Tabii teknoloji şans işi size sorunsuz gıcır gıcır bir bilgisayar da denk düşebilir.
Memnun kalmadığınız yönü nedir peki ve bunu iptal etsemde yerine ne alabilirim ki bütçem max 33 yani bunuda ucu ucuna aldım ne onerirsiniz yerine?
Bu arada monster acer gibi markalar önermeyin çevremde hiç memnun kalanını göremedim

Ben güncel piyasayı bilmiyorum Ege hocama sormak lazım, slutter sorunundan, kitlenme sorunundan tutun da performans sorunlarına kadar yaşamadığım sıkıntı yok, eski mesajlarıma bakarak yaşadığım ve diğer kullanıcıların yaşadığı sorunlara bakabilirsiniz. Bu arada bunların bir çözümü yok yani denemediğim şey kalmadı, zaman geçer BİOS update vesaire ile sorunlar çözülür dedim çözülmedi, şu an çok yoğunum fakat Haziran ayında vesaire garantiye gönderip değişim mümkünse iade için uğraşacağım.

Performans sorunu derken en basitinden ekran kartı 130-140W gücünde fakat 100W'tan fazla bir güce ulaşamıyor, oyun açıyorsun alt tab yapıyorsun masaüstünde frame düşmesi oluyor ve sistem akıcılığı kayboluyor, Kovaak's diye bir aim train programı var Aim Lab benzeri diyebiliriz, onu açıyorum Valorantı açıyorum Valorant poligona bir giriyorum 50 FPS, sanki 3060 bir ekran kartım yokmuş gibi veya CPU çok güçsüzmüş gibi, kapanma sorunları sistemin kendini resetleme sorunları aman aman bakın say say ben bitiremem yaşadığım ve diğer kullanıcıların yaşadığı sıkıntıları. W10/11 fark etmiyor her iki işletim sisteminde de sorun yaşanıyor, benim şimdiki aklım olsa muhtemelen masaüstü toplardım, eğer gerçekten laptop almak istiyorsam Legion serilerine bakardım veya Acer alırdım.

Bu arada ASUS garantisinden de hiç memnun kalmadım, adamlara yaşadığım sorunları anlatıyorum, kitlenme sorunuyla alakalı video gönderiyorum adam/bayan her kimse bana gelmiş format atın sürücüleri güncelleyin falan diyor ya aklıma hiç gelmemişti, diğer kullanıcıların yaşadığı sorunları link atıyorum aynı şeyleri söylüyorlar. Bakalım Haziran'da büyük bir hız ile değişim veya iade için çabalayacağım, şu an yaşadığım tüm sorunları daha detaylı bir şekilde belgelemeye çalışıyorum sürekli testler yapıp test sonuçlarını kayıt altına alıyorum.

Son düzenleme:
Ben güncel piyasayı bilmiyorum Ege hocama sormak lazım, slutter sorunundan, kilitlenme sorunundan tutun da performans sorunlarına kadar yaşamadığım sıkıntı yok, eski mesajlarıma bakarak yaşadığım ve diğer kullanıcıların yaşadığı sorunlara bakabilirsiniz. Bu arada bunların bir çözümü yok yani denemediğim şey kalmadı, zaman geçer BIOS Update vesaire ile sorunlar çözülür dedim çözülmedi, şu an çok yoğunum fakat haziran ayında vesaire garantiye gönderip değişim mümkünse iade için uğraşacağım.

Performans sorunu derken en basitinden ekran kartı 130-140W gücünde fakat 100W'tan fazla bir güce ulaşamıyor, oyun açıyorsun Alt Tab yapıyorsun masaüstünde frame düşmesi oluyor ve sistem akıcılığı kayboluyor, KovaaK's diye bir aim train programı var Aim Lab benzeri diyebiliriz, onu açıyorum Valorant'ı açıyorum Valorant poligona bir giriyorum 50 FPS, sanki 3060 bir ekran kartım yokmuş gibi veya CPU çok güçsüzmüş gibi, kapanma sorunları sistemin kendini resetleme sorunları aman aman bakın say say ben bitiremem yaşadığım ve diğer kullanıcıların yaşadığı sıkıntıları. W10/11 fark etmiyor her iki işletim sisteminde de sorun yaşanıyor, benim şimdiki aklım olsa muhtemelen masaüstü toplardım, eğer gerçekten laptop almak istiyorsam Legion serilerine bakardım veya Acer alırdım.

Bu arada ASUS garantisinden de hiç memnun kalmadım, adamlara yaşadığım sorunları anlatıyorum, kilitlenme sorunuyla alakalı video gönderiyorum adam/bayan her kimse bana gelmiş format atın sürücüleri güncelleyin falan diyor ya aklıma hiç gelmemişti, diğer kullanıcıların yaşadığı sorunları link atıyorum aynı şeyleri söylüyorlar. Bakalım Haziran'da büyük bir hız ile değişim veya iade için çabalayacağım, şu an yaşadığım tüm sorunları daha detaylı bir şekilde belgelemeye çalışıyorum sürekli testler yapıp test sonuçlarını kayıt altına alıyorum.

Baktım hocam geçmiş olsun dediğiniz gibi bu sorunları yaşayanlar var ama bu laptoptan memnun olan kullanıcıları da gördüm şu an çok kararsız kaldım. Legion'lara baktım ama almışken DDR5 almak istiyorum ve maalesef masaüstü alma imkanım yok iş güç sürekli bir yerlere gidiyorum sabit bir yerde kalsam laptoplara hiç bakmam

Hocam teknoloji şans işi tabii sizde sorun çıkacak diye bir kaide yok fakat dili yanan kullanıcı sayısı benim araştırmalarım sonucu dili yanmayan kullanıcı sayısına göre çok daha fazla, ben kendi deneyimlerimi aktarıyorum sadece size kesinlikle almayın gibi bir şey diyemem sadece ben önermiyorum ve şu an ki aklım olsa ASUS almazdım muhtemelen. Bu arada teşekkür ederim, eğer teknik servis ve THH çözüm olmazsa cihazı böyle kullanacağım yapacak bir şey yok.

Baktım hocam geçmiş olsun dediğiniz gibi bu sorunları yaşayanlar var ama bu laptoptan memnun olan kullanıcıları da gördüm şu an çok kararsız kaldım. Legion'lara baktım ama almışken DDR5 almak istiyorum ve maalesef masaüstü alma imkanım yok iş güç sürekli bir yerlere gidiyorum sabit bir yerde kalsam laptoplara hiç bakmam

Cihazdan vazgeçtiysen bütçeni belirtip etiketleyebilirsin konu açıp. DDR5 şart değil bu arada, fazla performans artışı sunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı