ASUS ROG STRIX G15-G513RM uzun süre işlem yapılmayınca ekran gidiyor

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1-2 haftadır gece bilgisayarımı açık bırakıyorum ve sabah kalktığımda laptop ekranı gelmiyor. Mouse oynattığımda hata sesi geliyor ama ekran gelmiyor. Onun dışında PC'de uğraşırken de RAM yetersiz hataları alıyorum. Yayın yaparken bir iki kere yayın ortasında Shadow Play hatası verdi ve PC'yi resetlemek zorunda kaldım. 2 hafta öncesine kadar böyle bir sıkıntı yoktu. Program kurmadım başka bir şey de yapmadım ama durduk yere RAM ve ekran kartı hatası vermeye başladı. PC'de çalışırken sorun olmuyor genelde ama başından 1 saat uzaklaşında geldiğim an çökmeler falan başlıyor.

Önceden PC çalışıyor ekran gelmiyordu. Bugün TeamViewer ile bağlandım ekran yokken bir ton hata gelmiş. Bir tanesi ASUS yazılımı Armoury Crate ile alakalı diğer bir hata da Ambiance Light gibi bir hata. Daha başka hatalar var da ekran çözünürlüğü 640x480 olduğu için okuyamadım.

Bu sorunu nasıl çözerim bir fikri olan var mı?

Laptop özellikleri:
ASUS ROG STRIX G15-G513RM
AMD Ryzen 7 6800H
NVIDIA RTX 3060 6 GB
16 GB DDR5 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptopa sahibim ekstra 16gb ram eklemesi yapmıştım aldığımda. 29.12.2022 satın alım tarihli cihaz. Yaklaşık 2 aydır sürekli mavi ekran hatası almaya başladım. Laptop açılırken %70-80 mavi ekran veriyor. Hiçbir şekilde çözemedim. Bugün de laptop acil kullanılması gerekti ve 5 dkda bir mavi ekran verdi. En sonunda servis kaydı açtırdı bana bugün. Sorun ne acaba çok merak ediyorum.

Bende Mavi ekran yok direkt RAMde sorun çıkartıyor yetersiz diye. Bir kaç programı sildim şuanlık tekrar yapmadı ama RAM sürekli dolu zorlanıyor bilgisayar onu fark ediyorum

Bende Mavi ekran yok direkt RAMde sorun çıkartıyor yetersiz diye. Bir kaç programı sildim şuanlık tekrar yapmadı ama RAM sürekli dolu zorlanıyor bilgisayar onu fark ediyorum
Anladım hocam. Bende +16gb ram var o yüzden ramle alakalı hiç sorun yaşamadım. Bu arada servise yolladım ve geldi. Sorun ortadan kalkmış. Anakart değiştirilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı