ASUS ROG STRIX G15 laptop nasıldır?

 Abimde laptop var. Kendisi elektrik elektronik okuyor, yazılım falan her şeyi yapıyor. ASUS Armoury Crate ile ekranın görüntüsünün FPS, racing, scene gibi modları ayarlayabiliyorsunuz ve çok güzeller. Ekran konusunda bir problem yaşamazsınız ancak! BIOS güncellemelerini diğer güncellemeleri aksatırsanız ekranda ölü piksel çıkabiliyor. ama restart atınca geçiyor. Performans konusunda: Abim yükleyebileceği tüm oyunları yüklemiş bulunmakta(GTA 5, Witcher 3, Forza Horizon 4 ve kücük oyunlar) ortalama şu an 250GB boş alan buluaktadır. İlk aylar GTA da yüksek ayarlarda 120 140 FPS iken depolama artınca ve kodlamaya başlayınca artık GTA da 60 FPS'lere kadar indi(bu arada armoury crate den performans modundaydı) . Kasası ve soğutma kısmını çok beğeniyorum. şuan dilimin ucunda ama ne diyeceğimi bilemedim. Metal mi deniyor hatırlayamıyorum ama soğutmasından yana bir sorun yaşamazsınız😅. Fiyat performans olarak daha iyi laptoplar vardır, tekrar konu açarak fiyat bütçeniz ile birlikte konu oluşturabilirsiniz.

 aBİM'de laptop var. Kendisi elektrik elektronik okuyor, yazılım falan her şeyi yapıyor. ASUS Armoury Crate ile ekranın görüntüsünün FPS, racing, scene gibi modları ayarlayabiliyorsunuz ve çok güzeller. Ekran konusunda bir problem yaşamazsınız ancak! BIOS güncellemelerini diğer güncellemeleri aksatırsanız ekranda ölü piksel çıkabiliyor. ama restart atınca geçiyor. Performans konusunda: Abim yükleyebileceği tüm oyunları yüklemiş bulunmakta(GTA 5, Witcher 3, Forza Horizon 4 ve kücük oyunlar) ortalama şu an 250GB boş alan buluaktadır. İlk aylar GTA da yüksek ayarlarda 120 140 FPS iken depolama artınca ve kodlamaya başlayınca artık GTA da 60 FPS'lere kadar indi(bu arada Armoury Crate'den performans modundaydı). Kasası ve soğutma kısmını çok beğeniyorum. Şu an dilimin ucunda ama ne diyeceğimi bilemedim. Metal mi deniyor hatırlayamıyorum ama soğutmasından yana bir sorun yaşamazsınız😅. Fiyat performans olarak daha iyi laptoplar vardır, tekrar konu açarak fiyat bütçeniz ile birlikte konu oluşturabilirsiniz.

60 FPS'e düştü derken laptop özelliklerini yazar mısınız abiniz arka planda bir şey yapıyor muydu?

Ayri olarak sizinde şarj konusunda görüşünüzü almak isterim şarjı kac saat gidiyor?
Hocam laptop çok ısınıyor mu?
Hava akışı iyi mi?
Şarjı fazla gitmiyor uzun bir film izlettirir, hava akışı güzel silent modda ses aşırı, az ısınma problemi yok tozlu olmasına rağmen benim fanlarım 90 dereceyi görmedi.

60 FPS'e düştü derken laptop özelliklerini yazar mısınız abiniz arka planda bir şey yapıyor muydu?
Yanlış hatırlamıyorsam rtx 3050(3050ti da olabilir hatırlamıyorum) ve ryzen 4800 vardı. Ama sanırsam Forza gibi oyunlar hala aynı. Nvdia experience falan açıktı ama onun dışında belki pil modunu değiştirmiş olabilir. Çünkü çok fazla oyun oynamıyor.

Ölü piksel donanımsal bir şey, BIOS güncellemesi saçma geldi.
Ama öyle hocam, yalan söyleyecek değilim. Bende başta öyle dedim ama restart atarken mavi ekranda gitti ve tekrar açılınca bir daha görmedik. 1 kere daha gelmiş güncellemeleri yapıp restart atınca gitmiş. Bir hocamız daha aynı durumu yaşamış. Konu etiketlemeyi bilmediğim için ss bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230209_190250_com.android.chrome.png
    Screenshot_20230209_190250_com.android.chrome.png
    158,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Bende g15 var çok memnunum soğutması abartıldığı kadar iyi değil ama zaten laptopta soğutması mükemmel ötesi diyeceğimiz bir cihazla karşılaşmadım henüz. Aşırı şık ve tarz bir cihaz. Linkini attığın ürüne akakçeden bak başka sitelerde daha ucuza var. 300hz ekran, mükemmel tasarım, klavye ve alt taraftaki ledlerin kalitesinden ötürü bu bütçedeki tercihim bu olurdu.

8149ae48-d73b-4f28-ab6f-60684a141831.5e62ebc753e398908b46c67a11440375.jpeg

Bu şekilde. Ben de Zalman düşünüyordum uyumlu mudur?

Zalman mantıklı olmaz buna dediği gibi, deliklere denk gelen bir soğutucu bak. Bunların aşırı bir etkisi olduğu söylenemez aslında. Soğutucunun asıl etkisi yükselterek oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı