ASUS ROG STRIX G15 laptopta her oyunda FPS oranı aynı

@TEST LİAN Hocam konudan bağımsız cihazdan memnun musun ?
İşlemci boşta ve yük altında sıcaklık değeri nasıl ?
Sıvı metalin soğutma performansı epey etki ediyor mu ?

Ben de nasip olursa 2K ekran, 11800H, 3060'lı Monster'dan geçmeyi düşünüyorum.
Donanımlar aşağı yukarı aynı olsa da kalite anlamında ASUS'u tecrübe etmek istiyorum.

Hocam Monster ve ASUS arasında uçurum var :D ki bu zaten ASUS'un en iyi serisi ROG STRIX'den bahsediyoruz şimdiden hayırlı olsun :)

Aradaşlar her oyunda tüm ayarlarda hemen hemen aynı FPS oranını alıyorum. Laptopumun ekranı 2560X1440. fakat mesela Cyberpunk'da düşükte de 60FPS yüksekde de aynı FPS'i alıyorum. Forza 5 de aynı. Ne yapmam gerekiyor? Windows 10 Pro tüm sistem güncel. Ekran kartı driverim + Direct X + Visual C + AMD chipset falan hepsi kurulu. Hepsi güncel. Eksik olan bir şey falan mı var acaba anlamadım gitti. Isınma sorunum da yok çok arada kaldım ne yapmalıyım?
Cihazım: Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Eki Görüntüle 1748087

Eki Görüntüle 1748088

Eki Görüntüle 1748089

Eki Görüntüle 1748090

FPS kısıtlaması olan hiçbir özellik aktif değil baştan söyleyeyim.
Aynı sorun bende dota2 de vardı garip bir şekilde fps i 60 a sabitliyordu sonra dotada fps_max ayarlarımda problem var sandım çözemedim bir türlü en sonunda Laptopun 3 tane fan modu arasında geçiş yaparak çözdüm. Kısaca Silent-Performance-Turbo modlarında turboda olsa bile yine klavye üzerindeki kısa yoldan basa basa turboya getirdim bir anda 250 fpsleri görmeye başladım. Sanırsam Laptop sessiz modda ekran kartını soğutamıyacağı için ekran kartını kısıyordu bu kadar ses istiyorsan sana vereceğim budur dedi akıllı alet kısaca bana :) Denediniz mi bilmiyorum ama bir tecrübedir paylaşmak istedim

CyberPunk da öyle çoğu cihazda sorunlu bir oyun. Elden Ring de öyle mesela onun gibi bazı oyunlar FPS kilitli geliyor. Laptopta bir de prizde ve prizsiz performans da değişebiliyor sanırım.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende DotA2 de vardı garip bir şekilde FPS'i 60'a sabitliyordu sonra DotA'da fps_max ayarlarımda problem var sandım çözemedim bir türlü en sonunda laptopun 3 tane fan modu arasında geçiş yaparak çözdüm. Kısaca silent-performance-Turbo modlarında Turbo'da olsa bile yine klavye üzerindeki kısa yoldan basa basa Turbo'ya getirdim bir anda 250 FPS'leri görmeye başladım. Sanırsam laptop sessiz modda ekran kartını soğutamıyacağı için ekran kartını kısıyordu bu kadar ses istiyorsan sana vereceğim budur dedi akıllı alet kısaca bana :) denediniz mi bilmiyorum ama bir tecrübedir paylaşmak istedim.

Teşekkür ederim hocam :)

Geri
Yukarı