ASUS ROG STRIX G15 modelleri arasındaki fark nedir?

• Konuyu başlatan lalos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Ali hocam o satıcı fiyatı yükseltmiş. HF206 kodlu cihaz 39 k civarı şu an. Ama yine de haklısınız. Lenovo soğutma olarak iyi. Fakat Legion 5 ve 5 Pro arasında ki fark ne olacak? Ve ikisi arasındaki fark nedir?
hocam inanın rog g15 1660ti laptopta kullandım zamanında 1 sene kullandım sorunsuz rog cihazlara asla kötü demiyorum bunu belirtmek isterim öncelikle . sonraki cihazım tamda sorunuza cevap niteliğinde olacak direkt kullanıcısı olarak legion 5 pro ryzen 5 5600h rtx3060 cihaz aldım almanyaya iş seyahatime gittiğimde saturn mağazasından global garantili aldım ve 1.5 sene kullandım sorunsuz. sonra onu satıp 12. nesil ddr5 geçmek istediğim için ve rtx 3060 dan terfi etmek için güzel bir rakama verip şuanki kullandığım cihazı aldım. fark ne diyecek olur isen kaza kalitesi anlamında 16.1 format ekranı var ve net söyleyeyim. globalde kullanılan en baba ekran panellerindendir ledion 7 de de aynı panel var hdr400 vesa 500 nit vs vs çok kaliteli bir paneli var legion 5 2022 de ise aynı panel 15.6 300 nit tek fark parlaklık ve boyut formatı fakat şöyle bir durum var 2021 legion 5 ile 5 pro yani benim sattığım makine arasında şasi ve cihaz kalitesi anlamında fark baya hissedilir derece idi fakat şuanda son nesilde 12.nesil ile legion 5 pro şasisi aynı kaldı ama legion 5 lerin kasası şasi komple yenilendi soğutma coldfront 3.0 şuanda 5 pro ile soğutması birebir aynı ilave gpu üzerinde ve ssd lere de yardımcı olan bakır boru eklendi fanlar revize edildi ve legion 5 kasa değişiminde egzoz çıkışları 4 oldu pro ile aynı yani yeni kasa legion 5 ile pro arasında ekran oranı 15.6-16.1 alt kapak alüminyum pro da onun dışında üst kapak plastik klavye %35 daha sessiz wasd değiştirilebiliyor şınır ise pro ile aynı ekran oaneli ikisinde de gövdesi alüminyum . yani yeni şasi olduğu için pro ile düz legion arasında ki farkı çok azalttılar 2022 yıllında çıkış portları vs birebir aynı ben 45000 tl ye 32 ram 1tb ssd ve en önemli etken 3070 ti oldu legion 5 in en tepe versiyonu zaten cihaz bunu aldım. vatanda sadece son nesil legion 5 pro var oda 50.999 tl alınır mı 3070 ti olsa alırdım ama maalesef tr de ki cihazlar 3070 olduğu için ve ram 16 gb olduğu için onu tercih etmedim. he 3070 kötümü asla 150 tgp max-p var ama 3070 ti değil asla ben hem ram 32 dula chanel olması hemde 3070 ti olması sebebi ile bunlar daha ağır bastığı için 16.1 ekrandan feragat etmeyi seçtim. donanım bileşen seviyesi ve dengesi 2022 legion 3070 ti versiyonu için daha ağır basıyor şuanda benim şahsi görüşüm . çok uzun yazdım hakkınızı helal edin ama ciddi paralar veriyoruz cihazlara o sebeple detaylı yazmak istedim fikirlerimi rabbim herkese hepimize en iyilerini nasip etin bu işlerin sonu yok teknolojinin ama almışkende bütçelere göre en mantıklı verimli olanı alabiliyorsak almak tercih etmek en sağlıklısı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı