Çözüldü ASUS ROG STRIX G15 oyuna girince klavyenin altından cızırtılı bir ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mstfdm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha bir hafta önce ASUS ROG STRIX G15 aldım. Bugün Cyberpunk 2077'ye girdiğim zaman klavyenin altından cızırtılı bir ses gelmeye başladı sanki bir şey takılmış ve dönmeye çalışıyor gibi bende belki sadece bu oyunda oluyordur deyip CS:GO girdim aynı ses el başladığı zaman onda da geldi bu sorunun nedenini bilen varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Çözüm
Büyük ihtimalle coil whine sesi. YouTube'dan coil whine sesine bak aynı mı değil mi diye. Coil whine zararsız bir şey benim cihazda da var. Mux açıkken genelde geliyor o ses veya gpu aşırı yük altındayken.
Ekran kartından gelen Coil Whine sesi olabilir bu sesi bi araştırabilir misiniz sizinkiyle aynı mı? ya da fanlarda bi problem olabilir örneğin Asusun FA 506 serisinde fanında kronik sorunlar vardı.

Büyük ihtimalle coil whine sesi. YouTube'dan coil whine sesine bak aynı mı değil mi diye. Coil whine zararsız bir şey benim cihazda da var. Mux açıkken genelde geliyor o ses veya gpu aşırı yük altındayken.

Çözüm

Geri
Yukarı