ASUS ROG STRIX G15 - RTX 3050 90W ekran kartini tam kullanmiyor

Dr. Wells

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
GTA 5'te bile en yuksek ayarlarda %40-60 arasi kullaniyor ve FPS dusuyor. Suruculeri falan da guncelledim care olmadi. Çözümü nedir?

Ryzen 7 4800H 60W.
RTX 3050 90W.
16 GB Single channel RAM 3200 MHz.

BIOS en guncel surumde.

Son düzenleyen: Moderatör:
%80-100 hocam ve FPS iyi, genelde. Cift kanal RAM disindaki onerilerinize acigim cunku elim hiç yatkin degil engelliyim. Ailem de servise gonderttirmez. Ne yapacagimi sasirdim.

Geçmiş olsun hocam öncelikle, GTA tamamen yüke sokan bir oyun değil zaten düşük FPS alma sebebiniz tek kanal RAM'den dolayı çok yüksek ihtimalle. Optimizasyon ayarlarının pek kurtaracağını sanmıyorum açıkçası. Nasıl bir engeliniz var bilmiyorum fakat işlem gayet kolay, kasada ki vidaları söküp RAM'i yerine oturtup kapatıyorsunuz. Bayağı kısa ve basit.

Geçmiş olsun hocam öncelikle, GTA tamamen yüke sokan bir oyun değil zaten düşük FPS alma sebebiniz tek kanal RAM'den dolayı çok yüksek ihtimalle. Optimizasyon ayarlarının pek kurtaracağını sanmıyorum açıkçası. Nasıl bir engeliniz var bilmiyorum fakat işlem gayet kolay, kasada ki vidaları söküp RAM'i yerine oturtup kapatıyorsunuz. Bayağı kısa ve basit.
Reis aniden bi kasilsam gitti anakart, veya ani bir istemsiz hareket. Serebral palsiyim hocam. Ayrica boyle bir isleme kalkissam bile ailem izin vermez + yeterli param yok. MSI Afterburner programindaki Power limit ayarini ayarlayabilsem cozulur gibime geliyor. Ama ayar kapali.

@Recep Baltaş

Hocam darbogaz seviyesine geldi neredeyse bu ne yahu?
1680384970120.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı