Çözüldü ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3187 RAM yükseltme mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
2 slotu mevcut, yükseltmeye uygun. İçinde Samsung marka DDR5 4800MHz CL40 RAM olama ihtimali yüksek. Genelde farklı markalar ile duzgun çalıyor fakat riske atmamak için ilk ürünü alıp sonra CPU-Z verilerini bizimle paylaşıp ona göre RAM alabilirsiniz.

Herhangi bir hata veya performans sorunu yaşamicaksam kit olmasına gerek yok sanırım sizce aynısından mı alayım (eğer linki varsa atarsanız çok sevinirim) yoksa attığım linktekini mi alayım?

Aynısı derken laptop içinde olan mı yoksa Crucial olan mı?

Laptop içinde olan.

Laptopun içinden tam olarak hangi RAM çıkar kestirmek zor fakat Samsung çıkıyor diye hatırlıyorum. Ürünü aldıktan sonra CPU-Z verileri ile inceleriz. O zaman daha düzgün bir yönlendirme yapabilirim.

Laptopun içinden tam olarak hangi RAM çıkar kestirmek zor fakat Samsung çıkıyor diye hatırlıyorum. Ürünü aldıktan sonra CPU-Z verileri ile inceleriz. O zaman daha düzgün bir yönlendirme yapabilirim.

Bir de anlayamadığım bir şey var bu iki model arasındaki fark ne tam olarak?

Tamam teşekkürler cihazı satın aldıktan sonra içindeki RAM'den bulabilirsem alacağım.

Cihaz gelince CPU-Z indirip SPD ve Memory sekmelerinin ekran görüntülerinin bulunduğu bir konu açarsınız. İsterseniz beni etiketleyebilirsiniz o konuya.

Geri
Yukarı