ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3188 laptop USB-C görüntü aktaramıyorum

Hocam aynı laptop var bende. Bende aynı sorunları yaşadım ve denemediğim kablo vs kalmadı desem yeri. O porttan çıkar diğerine tak, görüntü gelmez gelse 165 Hz gelmez 165 Hz gelse ekran kapanıp açılıyor vs vs. En son Monster'ın Pusat kablosunu aldım sorunum çözüldü. Monitörüm Aryond 31.5" 2K 165 Hz görüntü alamıyordum. Kabloyu aldıktan sonra DDU ile ekran kartının driverını vs sildim tekrar yükledim ve sorunum çözüldü. Bilginize.

Bu sorunu daha önce de yaşayan gördüm.
İkinci fotoğrafta bahsedilen "evrensel seri veri yolu 3.2" diyor. Bu kullandığın kablonun USB bağlantı versiyonu 3.1. 3.2 bağlantılı USB istiyor laptop.
Konunun bu olduğunu düşünüyorum. ASUS bir kullanıcıya bu cevabı vermişti.
23.68AU $ 39% OFF|USB C, DisplayPort kablosu 8K @ 60Hz 4K @ 144Hz 2K @ 240Hz 32.4Gbps tipi C Thunderbolt 3 DP 1.4 HBR3 adaptörü için MacBook Pro/iPad| | - AliExpress tek bulabildiğim USB 3.2 bağlantısına sahip kablo bu.

Bu kablonun tek farkı 3.2 olması mı?
Sanırım ASUS yetkili servisine tekrar götürüp kontrol ettireceğim Piyasa'da bu tip kablo bulmak çok kolay değil.

Hocam aynı laptop var bende. Bende aynı sorunları yaşadım ve denemediğim kablo vs kalmadı desem yeri. O porttan çıkar diğerine tak, görüntü gelmez gelse 165 Hz gelmez 165 Hz gelse ekran kapanıp açılıyor vs vs. en son Monster'ın Pusat kablosunu aldım sorunum çözüldü. Monitörüm Aryond 31.5" 2K 165 Hz görüntü alamıyordum. Kabloyu aldıktan sonra DDU ile ekran kartının driverını vs sildim tekrar yükledim ve sorunum çözüldü. Bilginize.

Aklımda olsun çare bulamazsa servis o kabloyu deneyim bir de.

Hocam aynı laptop var bende. Bende aynı sorunları yaşadım ve denemediğim kablo vs kalmadı desem yeri. O porttan çıkar diğerine tak, görüntü gelmez gelse 165 Hz gelmez 165 Hz gelse ekran kapanıp açılıyor vs vs. en son Monster'ın Pusat kablosunu aldım sorunum çözüldü. Monitörüm Aryond 31.5" 2K 165 Hz görüntü alamıyordum. Kabloyu aldıktan sonra DDU ile ekran kartının driverını vs sildim tekrar yükledim ve sorunum çözüldü. Bilginize.

Sorun tam olarak neden kaynaklanıyor acaba sadece o kabloyla görüntü vermesi çok saçma
Günlerdir internette araştırıyorum yabancı forumlara Falan'da sorudum sorunun kaynağını bulamadım inanılmaz saçma bir sorun.

Sanırım ASUS yetkili servisine tekrar götürüp kontrol ettireceğim Piyasa'da bu tip kablo bulmak çok kolay değil.

Evet mesele 3.2 olması. Laptop portu düşük versiyonları kabul etmiyor olabilir. Bu tarz bir konuya ikinci kez rastlıyor olabiliriz. Monster'ın kablosunun USB versiyonu bilinmiyor. Diğer teknik özellikler elindeki kablo ile aynı. Denenebilir.
Servis daha garanti olur.

Aklımda olsun çare bulamazsa servis o kabloyu deneyim bir de.

Sorun tam olarak neden kaynaklanıyor acaba sadece o kabloyla görüntü vermesi çok saçma
Günlerdir internette araştırıyorum yabancı forumlara Falan'da sorudum sorunun kaynağını bulamadım inanılmaz saçma bir sorun.

Hocam inan anlamadım sorunun tam kaynağını ama sen istersen elindeki mevcut kabloyla ilk olarak DDU ile driverini komple silip interneti bağlamadan tekrar kur ve dene. En kötü benim çözüme gelirsin sen de en sonunda.

BIOS'ta CSM seçeneği gözükmüyor BIOS şu şekilde;

dfgdfgdfgdfgdf.PNG

Evet mesele 3.2 olması. Laptop portu düşük versiyonları kabul etmiyor olabilir. Bu tarz bir konuya ikinci kez rastlıyor olabiliriz. Monster'ın kablosunun USB versiyonu bilinmiyor. Diğer teknik özellikler elindeki kablo ile aynı. Denenebilir.
Servis daha garanti olur.

Monster'ın kablosunu sipariş verdim onu deneyeceğim olmazsa iade edeceğim bakalım.

Hocam inan anlamadım sorunun tam kaynağını ama sen istersen elindeki mevcut kabloyla ilk olarak DDU ile driverini komple silip interneti bağlamadan tekrar kur ve dene. En kötü benim çözüme gelirsin sen de en sonunda.

Deneyeyim dostum.

Merhaba. Yaptığımız testlerde; şu an ROG STRIX G16, G17 ve G18 modellerinin DP 1.4 çipe ve Firmware'e sahip USB C to DP kablo ile çalışmadığını, DP 1.2 çipe ve Firmware'e sahip kablo ile çalıştığını gördük. ASUS tarafından veya DP 1.4 çip üreticileri tarafından bir güncelleme bekliyoruz.

@Paugge En azından kafamızda bilgisayarın port çıkışlarının sorunlu olup olmadığına dair olan soru işaretini kaldırdınız. Teşekkür ederim.

Bilgisayar açıkken kablo takılınca dGPU Harici ekran kartı başlatma sorunu olabilir. Bilgisayar kapalıyken Paugge kabloyu takıp, bilgisayarı çalıştırıp görüntü gelip gelmediğini test edebilir misiniz?

Bilgisayar açıkken kablo takılınca dGPU harici ekran kartı başlatma sorunu olabilir. Bilgisayar kapalıyken Paugge kabloyu takıp, bilgisayarı çalıştırıp görüntü gelip gelmediğini test edebilir misiniz?

Dediğinizi yaptım lakin hiçbir işe yaramadı.

Merhaba. Yaptığımız testlerde; şu an ROG STRIX G16, G17 ve G18 modellerinin DP 1.4 çipe ve Firmware'e sahip USB C to DP kablo ile çalışmadığını, DP 1.2 çipe ve Firmware'e sahip kablo ile çalıştığını gördük. ASUS tarafından veya DP 1.4 çip üreticileri tarafından bir güncelleme bekliyoruz.

Sorunu çözdüm dediğiniz gibi DP 1.2 çipe ve Firmware'e sahip bir kablo sorunu çözüyor
Monster'ın kablosunu denedim sorunsuz görüntü aktarıyor şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı