ASUS ROG STRIX G16 iade edilmeli mi?

kinqdom12

Hectopat
Herkese merhaba, arkadaşlar ASUS ROG STRIX G16 sipariş ettim daha kargoya verilmedi iptal etme imkanım da var ancak kararsızım. Sizce sistem iyi mi kötü mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-12-20-07-58-240_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-10-12-20-07-58-240_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kargoya verildi bakalım yarın veya diğer gün gelir herhalde test edeceğiz artık.

Şu an kargoya verildi bakalım yarın veya diğer gün gelir herhalde test edeceğiz artık.

Kesinlikle iade edilmemeli bilgisayarın dışı olsun RGB sistemi çalışma prensibi ve gücü her şeyi çok iyi kesinlikle alınmalı.

Son düzenleme:
Merhaba ben de ASUS ROG STRIX G16 almayı planlıyorum, benim düşündüğüm 4070 varyantı. Bazılarının coil whine, BIOS güncellemeleri sonrası düzelmeyen mavi-siyah ekran sorunları ve backlight bleed şikayetleri var. Sistem, soğutma ve kasa kalitesi oldukça iyi fakat kafam karışık. Siz bilgisayardan memnun musunuz?

Merhaba ben de ASUS ROG STRIX G16 almayı planlıyorum, benim düşündüğüm 4070 varyantı. Bazılarının coil whine, BIOS güncellemeleri sonrası düzelmeyen mavi-siyah ekran sorunları ve backlight bleed şikayetleri var. Sistem, soğutma ve kasa kalitesi oldukça iyi fakat kafam karışık. Siz bilgisayardan memnun musunuz?

Şöyle anlatayım coil whine ile ilgili en ufak bir sorun bile yok öyle tıslama sesi falan olsun 0 ses BIOS güncellemesinden sonra mavi ekran vermeye başladı ancak BIOS'tan VMD olması lazım onu disabled yaptıktan sonra mavi ekran sorunu düzeliyor şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadım tüm oyunları ultrada sorunsuz bir şekilde çok rahat oynuyorum aşırı memnunum bilgisayardan dediğim gibi herhangi bir ses mavi ekran veya siyah ekran sorunu yaşamadım.

Şöyle anlatayım coil whine ile ilgili en ufak bir sorun bile yok öyle tıslama sesi falan olsun 0 ses BIOS güncellemesinden sonra mavi ekran vermeye başladı ancak BIOS'tan VMD olması lazım onu disabled yaptıktan sonra mavi ekran sorunu düzeliyor şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadım tüm oyunları ultrada sorunsuz bir şekilde çok rahat oynuyorum aşırı memnunum bilgisayardan dediğim gibi herhangi bir ses mavi ekran veya siyah ekran sorunu yaşamadım.

Anladım teşekkür ederim. Sanırım bunu alacağım. Keşke Legion modelleri ucuz olsaydı da bu tereddütleri yaşamasaydım. Buna yakın fiyatlarda Lenovo marka sadece LOQ var fakat o da performans açısından fiyatını çok hak etmiyor. BIOS güncellemelerini yapmamanın bilgisayara bir zararı var mıdır? Düzgün çalışan bir şeyi tamir etmeye çalışmamak lazım neticede.

Strix g 16 dan memnun musunuz, fan turboda çok rahatsız ediciymiş.
Hatta ıslık sesi gibi bir ses geliyormuş kasadan.

Ayrıca ıslık sesi gelmese bile çok sesli, bu cihazı almayı düşünüyorum ama turboda değil, performans modunda kullanacağım.
çok performans kaybı oluyor mu turbo yerine, performans modunda kullanınca.
Fps ve sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz. (performans modunda, turbo fan kapalıyken)
Özellikle God of War çok ısındırıyor cpu yu.

@kinqdom12

@north acemoglu

STRIX g 16'dan memnun musunuz, fan Turbo'da çok rahatsız ediciymiş.
Hatta ıslık sesi gibi bir ses geliyormuş kasadan.

Ayrıca ıslık sesi gelmese bile çok sesli, bu cihazı almayı düşünüyorum ama Turbo'da değil, performans modunda kullanacağım.
Çok performans kaybı oluyor mu Turbo yerine, performans modunda kullanınca.
FPS ve sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? (performans modunda, Turbo fan kapalıyken)
Özellikle God of War çok ısındırıyor CPU'yu.

@kinqdom12

@north acemoglu

ASUS müşteri hizmetlerine sordum Turbo modda 95 derece gayet normalmiş bugün soğutucu satın aldım Turbo ayarda 95i göremedi bile şu an sessiz modda 85 sabit iken artık 78 76 arası görüyorum kesinlikle ıslık sesi yok sadece FurMark'ta space tuşuna basınca değişik ses geliyordu fandan. Her oyunu ultrada oynuyorum Cyberpunk'ta Turbo'da 200 FPS alıyorum ultrada.

ASUS müşteri hizmetlerine sordum Turbo modda 95 derece gayet normalmiş bugün soğutucu satın aldım Turbo ayarda 95i göremedi bile şu an sessiz modda 85 sabit iken artık 78 76 arası görüyorum kesinlikle ıslık sesi yok sadece FurMark'ta space tuşuna basınca değişik ses geliyordu fandan. Her oyunu ultrada oynuyorum Cyberpunk'ta Turbo'da 200 FPS alıyorum ultrada.
Yorumunuz için teşekkürler cinebench r23 de 10 dk lık stres testi yapma şansınız var mı işlemci frekans kısıyor mu diye. İnceledigim testlerde max 120w a ayarlamayınca frekans kısıyordu çünkü.

Kesinlikle iade edilmemeli bilgisayarın dışı olsun RGB sistemi çalışma prensibi ve gücü her şeyi çok iyi kesinlikle alınmalı.
Hocam merhaba umarim görürsün mesaji. Alali belli bir süre gecmis belli ki. Memnuniyet durumun nedir? Özellikle agirlik ve pil ömrü kisminda soru isaretleri var kafamda. Cevap verirsen cok sevinirim. Tesekkurler...

Geri
Yukarı