ASUS ROG STRIX G16 mavi ekran hatası veriyor

capLonbaa

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir bilgisayar aldım tam özellikleri şu şekilde ASUS ROG STRIX G16 Intel i7-13650hx 64 GB RAM 1 TB SSD 8 GB RTX4060 FreeDOS G614JV-N3157 ZI710.

İlk başlarde bir problem yoktu fakat daha sonradan mavi ekran vermeye başladı. Görüntü ve minidump dosyalarını ekte göstereceğim.
İnternette bazı forumlarda baktığımda kimi ekran kartıyla alakalı olduğunu söyledi kimi RAM bellekten kaynaklı olduğunu söyledi BIOS'tan VMD Controlleri disable yaptım DDU ile sürücüyü kaldırıp eski sürücüyü yükledim vs internetteki bütün konulardakini uyguladım fakat hatayı almaya devam ediyorum. Bilgisayarı servise bile gönderdim bir sorun gözükmedi diyerek tekrar bana gönderdiler.

Bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-22 at 10.20.49 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-22 at 10.20.49 PM.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 23
  • MİNİDUMP.txt
    53 bayt · Görüntüleme: 10
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir bilgisayar aldım tam özellikleri şu şekilde ASUS ROG STRIX G16 Intel i7-13650hx 64 GB RAM 1 TB SSD 8 GB RTX4060 FreeDOS G614JV-N3157 ZI710.

İlk başlarde bir problem yoktu fakat daha sonradan mavi ekran vermeye başladı. Görüntü ve minidump dosyalarını ekte göstereceğim.
İnternette bazı forumlarda baktığımda kimi ekran kartıyla alakalı olduğunu söyledi kimi RAM bellekten kaynaklı olduğunu söyledi BIOS'tan VMD Controlleri disable yaptım DDU ile sürücüyü kaldırıp eski sürücüyü yükledim vs internetteki bütün konulardakini uyguladım fakat hatayı almaya devam ediyorum. Bilgisayarı servise bile gönderdim bir sorun gözükmedi diyerek tekrar bana gönderdiler.

Bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Hocam ben de geçenlerde visual studioda kodumu konsolda çalıştırmaya çalıştıktan sonra defalarca mavi ekran hatası alıyordum ve bana da ramle veya nvidia ekran kartıyla alakalı olduğunu söylediler ve sonuç olarak intel grafik kartını güncelleyerek sorunu çözdüm bilmiyorum size yardımcı olacak mı ama belki yararlı olur Intel® Driver & Support Assistant buradan indirip sorgulatın güncellemesini yapın varsa başka driverları da güncelleyin

Hocam ben de geçenlerde visual studioda kodumu konsolda çalıştırmaya çalıştıktan sonra defalarca mavi ekran hatası alıyordum ve bana da ramle veya nvidia ekran kartıyla alaklalı olduğunu söylediler ve sonuç olarak intel grafik kartını güncelleyerek sorunu çözdüm bilmiyorum size yardımcı olacak mı ama belki yararlı olur Intel® Driver & Support Assistant buradan indirip sorgulatın güncellemesini yapın varsa başka driverları da güncelleyin
hepsi güncel gözüküyor tekrardan bi deneyeceğim teşekkür ederim

Nvidia DDU ile sil sonra güncel sürücüyü indir yükle.
Easyanticheat sil. Sorunun devam etmesi halinde servise yolla anakartı değişsinler.
Hepsini yaptım sonuç yine aynı. Ankaradakı servise gönderdim bır problem yok diyerek format atıp geri gönderdiler. Şimdi istanbuldakı servıse gönderecegım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini yaptım sonuç yine aynı. Ankaradakı servise gönderdim bır problem yok diyerek format atıp geri gönderdiler. Şimdi istanbuldakı servıse gönderecegım.
Dmp dosyalarını mail vs. yoluyla bildir anakartı değişsinler.

Geri
Yukarı