ASUS ROG STRIX G16 RTX4050 laptopta video izlerken ekran gidip geliyor

Emre334

Femtopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G16 RTX4050 ekran kartına sahip bilgisayarımda YouTube'da videoyu tam ekran yapınca ekran anlık 10 dakikada bir gidip geliyor (göz kırpar gibi). Bu oyun oynarken ya da başka bir şey yaparken olmuyor. Sadece Chrome üzerinden veya herhangi bir platform üzerinden video açınca oluyor. Bunun nedeni ne olabilir? Nasıl düzeltilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Nvidia denetim masasında ayar değişikliği yaptıysanız bunları geri almanızı öneririm. Video izlerken grafik işlemciler arasında bir geçiş problemi yaşanıyorsa Intel işlemci için grafik sürücü güncelleyin.

Notebook kullanırken ayarlarını çok kurcalamamanız gerektiğini belirtmem lazım, yaptığınız her değişiklik bir probleme yol açabiliyor. Özellikle Güç Ayarları, Öncelikli Grafik İşlemci ile ilgili ayarlar gibi.

Deneyebileceğiniz bir diğer şey donanım hızlandırma ve varsa G-Sync açıksa kapatarak kapalıysa açarak denemeniz olabilir.

Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim. NVIDIA denetim masasında tek bir ayarı değiştirdim o da oyunlara giriş yaparken Steam web helper isimli bir uygulama ekran modunun değiştirilmesini engelliyor. Ben de bu nedenden dolayı ekran modunu otomatikten sadece NVIDIA GPU'ya geçirdim. Bu yaptığım ayarı geri almalı mıyım ? Bunun yanında G-Sync ayarında direkt kapalı ya da açık diye bir şey göremedim. Hangisini seçmeliyim?

Ekran görüntüsü 2024-05-24 140013.png
Ekran görüntüsü 2024-05-24 140102.png

Öncelikle NVIDIA denetim masasında ayar değişikliği yaptıysanız bunları geri almanızı öneririm. Video izlerken grafik işlemciler arasında bir geçiş problemi yaşanıyorsa Intel işlemci için grafik sürücü güncelleyin.

Notebook kullanırken ayarlarını çok kurcalamamanız gerektiğini belirtmem lazım, yaptığınız her değişiklik bir probleme yol açabiliyor. Özellikle güç ayarları, öncelikli grafik işlemci ile ilgili ayarlar gibi.

Deneyebileceğiniz bir diğer şey donanım hızlandırma ve varsa G-Sync açıksa kapatarak kapalıysa açarak denemeniz olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı