ASUS ROG STRIX G17 vs ASUS ROG STRIX G16

Bütçe
61000

Ghost Warrior34

Decapat
Daha fazla  

Yakın zamanda bu iki laptoptan birini almayı düşünüyorum sizce hangisini almam daha mantıklı?
Not: G16'nın G17'ye göre ekran kartı daha iyi ancak G17'nin ekran özellikleri G16 ya göre daha iyi G16'nın 3 fanı var ve hava çıkışları G17'ye göre daha büyük olduğundan kararsız kaldım.
(İşlemcileride farklı ancak ikisinin arasındaki farkı tam olarak bilmiyorum)
Başka laptop önermezseniz sevinirim ikisinden birisini almak istiyorum.

Öncelikle 1. Seçenek daha güncel. Aralarında boyut farkı var.
İki işlemcide hemen hemen birbirine yakın öyle ahım şahım fark yok.
4070 tabii ki daha uzun soluklu olur. Aynı laptop bende de var her ikisinin 3 fanlı soğutma teknolojisi bulunuyor. Soğutmadan yana çok sorun yaşamazsın.
İ7’li olan overclock’a müsait versiyon. Amd işlemcili olanı bilmiyorum ben 5.4 ghz sabit kullanım sağlıyorum şu an.

Bence G16 al 16 gb ram takviyesi yap 4070 daha uzun soluklu olur senin için.

Öncelikle 1. seçenek daha güncel. Aralarında boyut farkı var.
İki işlemcide hemen hemen birbirine yakın öyle ahım şahım fark yok.
4070 tabii ki daha uzun soluklu olur. Aynı laptop bende de var her ikisinin 3 fanlı soğutma teknolojisi bulunuyor. Soğutmadan yana çok sorun yaşamazsın.
i7'li olan Overclock'a müsait versiyon. AMD işlemcili olanı bilmiyorum ben 5.4 GHz sabit kullanım sağlıyorum şu an.

Bence G16 al 16 GB RAM takviyesi yap 4070 daha uzun soluklu olur senin için.

Hocam sizce G16'nın ekranı donanımına göre iyi mi? 4070'li makineda oyun oynarken görüntünün kötü gözükmesini istemem.

Üzmez kesinlikle memnun kalırsın. 4070'li olması senin için avantajlı. Uzun süre götürür iyi ayarlarda tam tadında bence.

Hocam soğutması sizce dedikleri kadar var mı? Ekstra soğutucu almaya gerek var mı?

Hocam bir de laptopu aldıktan sonra ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor? İlk kez bilgisayar alacağımdan dolayı bilmiyorum.

Hocam soğutması sizce dedikleri kadar var mı? Ekstra soğutucu almaya gerek var mı?

Hocam bir de laptopu aldıktan sonra ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor? İlk kez bilgisayar alacağımdan dolayı bilmiyorum.
Forumda bununla ilgili konular var. Soğutucuya gerek yok da yükseltici almalısın. Havayı alt ızgaradan emiyor 3 yan bölgeden atıyor çünkü. Altı kapalı düz bir zeminde durursan aşırı ısınıyor kucağa alınacak bir laptop değil haliyle.

Geri
Yukarı