Asus Rog Strix G18 G814JZ-N6023 vs Asus Rog Strix G18 G814JZ-N6022

Bu bütçeye sağlam bir MSI giderdi aslında. CW sorunu G16 da falan görmezden gelinebilir ama 100 bin lira verip de böyle bir şey yaşamak istemezdim açıkcası.

@xxredbollxx Sessiz bir odadaysanız hoparlörler kapalıyken duyabilirsiniz. Zangır zangır ötmüyor belki ama ince ince duyuyorsunuz o vızıltıyı. Bir de düzenli bir ritmi de yok. Rastgele yükselip alçalıyor. Tabi benim deneyimimde bilgisayar direkt önümdeydi. Öyle masanın yanında olsun çift monitör kullanayım benden uzakta dursun gibi deneyimlerim olmadı.

Coil whine sıkıntı çıkartmaz, sadece kulağınızı tırmalar. Ben alıştım artık. Boş verdim. Amaan neyse ne kafasındayım. Tabi insan 90 küsür bin TL verdiği üründe böyle saçmalıkla istemez ama yapacak bir şey yok. Makinede işlemci mobil platformların en tepe işlemcisi, ekran kartı da RTX 4080, bir üstü RTX 4090 zaten. Ram DDR5 32 GB. Fıstık gibi konfigürasyon. Gülü seven dikenine katlanır.

Yalnız yukarıdaki mesajımda bahsettiğim sorunları çözebilirsem cihaz benim için 10 numara olacak. Umarım donanımsal bir problem yoktur.
Dediginiz gibi sonucta boyle bir cihaz alinca sorun olmasin istiyorsunuz fakat cogu kiside problemler oluyor. bu sebeple alirken biraz tereddut ediyorum. Mesela sizin aldiginiz linkteki 3 yildiz veren arkadasin yorumuna baktim kafam biraz daha karisti.

""Asus Ürünüme DAO raporu verdi ve iadeye verdim. Üründe bir sürü ölü piksel çıktı. Ayrıca gelen üründe micron SSD bulunuyordu, 3500/4500 hızlarında. Normalde Samsung SSD ve 6500/7000 hızlarında olması gerekiyordu. Ekran kartı ve ramler Samsung idi. Coil whine çok ses yapıyordu. Üründe yer yer çıtırtı veya gıcırtı sesleri de mevcuttu. Plastik kalitesinden diye düşünüyorum.""

Bu sekilde yorum yapmis, ote yandan acer tavsiyesi veren arkadisin modeline baktim fazla kullanici yorumu bulamadim. Ben genellikle monitore baglamayi dusundugumden benim icin daha avantajli olabilir ama dedigim gibi kullanipta sorun yasayanlar var mi acaba

Dediginiz gibi sonucta boyle bir cihaz alinca sorun olmasin istiyorsunuz fakat cogu kiside problemler oluyor. Bu sebeple alirken biraz tereddut ediyorum. Mesela sizin aldiginiz linkteki 3 yildiz veren arkadasin yorumuna baktim kafam biraz daha karisti.

""ASUS ürünüme dao raporu verdi ve iadeye verdim. Üründe bir sürü ölü piksel çıktı. Ayrıca gelen üründe Micron SSD bulunuyordu, 3500/4500 hızlarında. Normalde Samsung SSD ve 6500/7000 hızlarında olması gerekiyordu. Ekran kartı ve RAM'ler Samsung idi. Coil whine çok ses yapıyordu. Üründe yer yer çıtırtı veya gıcırtı sesleri de mevcuttu. Plastik kalitesinden diye düşünüyorum.""

Bu sekilde yorum yapmis, ote yandan Acer tavsiyesi veren arkadisin modeline baktim fazla kullanici yorumu bulamadim. Ben genellikle monitore baglamayi dusundugumden benim icin daha avantajli olabilir ama dedigim gibi kullanıp da sorun yasayanlar var mi acaba?

İlle de ASUS diyorsanız bence ASUS'un kendi sitesinden alın. Örnek bırakıyorum.
Bence MSI'lara da bakın bu bütçeye.

Bu bütçeye sağlam bir MSI giderdi aslında. CW sorunu G16 da falan görmezden gelinebilir ama 100 bin lira verip de böyle bir şey yaşamak istemezdim açıkcası.
msi lara baktim ama isinma ve sessizlik konusunda genel gorus asus diyor. Ama acer icin henus bir bilgi bulamadim.
Edit:
Simdi ona da baktim sogutma en iyi asus ama acerin fiyati da gormezden gelinemez kararsizim

İlle de ASUS diyorsanız bence ASUS'un kendi sitesinden alın. Örnek bırakıyorum.
Bence MSI'lara da bakın bu bütçeye.
bu site asusun resmi sitesi degildir, shopfy gibi bir yaklasim ile olusturulmustur. Zaten resmi sitede satis olsa ilk tercihim olur.

bu site asusun resmi sitesi degildir, shopfy gibi bir yaklasim ile olusturulmustur. Zaten resmi sitede satis olsa ilk tercihim olur.
asus.com girerseniz yukarıda Dizüstü Bilgisayarlar yazıyor. Üstüne gelip açılan sekmeden Oyun'un üzerine gelin. Yine açılan sekmeden ROG'u seçin. Sonra aşağı inip ROG STRIX in altında yazan "Tümünü Göster"i seçin. Orada her laptopun satışı yok ama bazıları var. Attığım örnek.

Bu fiyatlara scar serisi alinir ben kullandim bir cok modelini bu serinin sogutmasi guzel sessiz cw var cogunda tahatsiz etmeyecek duzeyde de olsa tasinabilirligi dusuk oldugundan gunun sonunda macbook kullaniyorum

Geri
Yukarı