ASUS ROG STRIX G18 laptopta donmalar

Xratiel

Kilopat
Merhaba,

Yeni aldığım yukarıda belirttiğim modeli eve gelip, driver ve Update'leri yaptığım sırada NVIDIA Denetim Masası ayarlarından display mode ve 3D physik ayarlarının hepsini NVIDIA ekran kartına seçip yeniden başlattım. Laptop masaüstüne geldiğinde display mode: NVIDIA ekran kartı seçildi diye sağ altta bildirim verdikten hemen sonra laptop dondu. (tabii bundan bu durumdan dolayımı bilemiyorum kesin) güç düşmesine basıp reset atmak istediğimde direkt Windows yükleme ekranı dahi gelmeden siyah ekran üstüne artifactler çıktı. 3-4 kere güç düğmesinden resetledikten sonra laptop tekrar artifact olmadan açıldı. Ekran kartı ve BIOS güncelledikten sonra tekrar display modu ekran kartına alıp denediğimde sorunsuz bir şekilde modlar arası CPU-Optimus-NVIDIA ekran kartı geçişlerini yapabiliyorum.

3D mark ya da OCCT stress testlerinde de bir sıkıntı (donma-artifact) olmadan tamamladım. Oyunları çok uzun deneyemedim ancak kısa süreli oynadığımda da böyle sorunla karşılaşmadım. Ama donanımsal mı yoksa yazılımsal mı diye aklımda soru işaretleri kaldı. Servis / iade sürecini başlatma konusunda kararsız kaldım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı