ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 laptop uzun kullanımda yavaşlar mı?

Uzun kullanım derken? 5 yıl sonra tabii ki aynı performansı vermez ama 4 saat gibi bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

Yani oturdğum zaman 3 saat oynuyorum. Eski laptopum 30 dakika olmadan kasmaya başlıyordu, bir de termal macun ve fan temizliğini düzenli olarak yaptırsam ilk gün ki performansını alabilir miyim 5 6 yıl sonrada.

Yani oturdğum zaman 3 saat oynuyorum. Eski laptopum 30 dakika olmadan kasmaya başlıyordu, bir de termal macun ve fan temizliğini düzenli olarak yaptırsam ilk gün ki performansını alabilir miyim 5 6 yıl sonrada.
Hocam çok bir bilgim yok ama düzenli bakımla mesela ileride 120 FPS 60 olacaksa bunu 75 80e kadar çekebilirsiniz diye düşünüyorum. Daha bilgili olanlar yorum yaparsa daha sağlıklı olacaktır.

Ben kullandım sadece işlemci ısısı ilk açılıştakine göre biraz ısınıyor onun haricinde dediğiniz gibi bir durum yaşamadım. 7 saatlik kullanımda. İleride ne olur bilemeyiz sonuçta insan yapımı...

Bu Laptoplar yavaşlar lafı çok saçma. İcabında sen şuan RTX 3070-3080'li bir makine bile alsan 4-5 sene sonra aynı performansı göstermeyecektir, oyunlar ve teknoloji hızla ilerliyor çünkü.

Senin alacağın cihaz en basitinden şuan çıkmış güncel bir oyunda 1080P Ultra ayarlarda 100 FPS alıyorsa 3-4 sene sonra çıkan bir oyunda aynı değerler için 60 FPS alacaktır.

Zaten cihazdın SSD kullanıyor o yüzden açılış, kapanış gibi aksiyonlar çok hızlı gerçekleşecek kaldı ki düzenli bakımları yapıldığı sürece de sıkıntı çıkarmayacaktır. Umarım anlatabilmişimdir şimdiden hayırlı olsun.

Bu laptoplar yavaşlar lafı çok saçma. İcabında sen şu an RTX 3070-3080'li bir makine bile alsan 4-5 sene sonra aynı performansı göstermeyecektir, oyunlar ve teknoloji hızla ilerliyor çünkü.

Senin alacağın cihaz en basitinden şu an çıkmış güncel bir oyunda 1080p Ultra ayarlarda 100 FPS alıyorsa 3-4 sene sonra çıkan bir oyunda aynı değerler için 60 FPS alacaktır.

Zaten cihazdın SSD kullanıyor o yüzden açılış, kapanış gibi aksiyonlar çok hızlı gerçekleşecek kaldı ki düzenli bakımları yapıldığı sürece de sıkıntı çıkarmayacaktır. Umarım anlatabilmişimdir şimdiden hayırlı olsun.

Anlattınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı