ASUS ROG STRIX G531 ekrandaki beyazlık

GTD

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, laptopumda 2, 3 haftadır böyle bir beyazlık var kapatıp açınca bazen düzeliyor ancak sebebini bulamadım. Benim tahminimce laptopumda uzun süredir ısınma problemi var bu yüzden ekrana zarar verdiğini düşünüyorum, sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

thumbnail_image.jpg

Arkadaşlar merhaba, laptopumda 2, 3 haftadır böyle bir beyazlık var kapatıp açınca bazen düzeliyor ancak sebebini bulamadım. Benim tahminimce laptopumda uzun süredir ısınma problemi var bu yüzden ekrana zarar verdiğini düşünüyorum, sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Eki Görüntüle 1129658
Isınma sonucu zarar vermiş olsaydı bu kalıcı bir hasar olurdu. Siz ise "bazen düzeliyor" diyorsunuz. Bu sanırım monitörünüzde olan bir sorunu işaret ediyor. Tavsiyem garantiye göndermenizdir, zaten elinizde durumu kanıtlar nitelikte gayet net bir fotoğraf çekmişsiniz. Bu fotoğrafı USB belleğe koyarak ASUS Türkiye teknik servisine gönderiniz. Bir de cihazı göndermeden önce içini ve dışını güzel ve net gözükecek bir biçimde fotoğraflayın, teknik özelliklerini kenara ekran görüntüsü olarak kaydedin. Ne olur ne olmaz bunları yapın, sonra güzelce kargolayarak gönderin. En geç 20 gün -en üst sınır ki genelde 7 gün içinde gönderirler- cihazı size gönderirler. Eğer fabrika çıkışlı bir hata bulunur/tespit edilir ise size iade veya değişim raporu verirler. Siz de o raporun kopyasını aldığınız yere iletir ve iade/değişim haklarından birini seçip faydalanırsınız. İyi forumlar, saygılar.

Geri
Yukarı