ASUS ROG STRIX G531 CPU sıcaklığı

schadenfreude

Hectopat
Merhaba. Başlıkta bahsettiğim laptopu kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta bile olmadı. Bilgisayarın soğutması iyi olmasına rağmen ve oyun oynarken kasada belirgin bir sıcaklık hissetmememe rağmen MSI Afterburner programı ile kontrol ettiğimde hemen hemen her oyunda CPU sıcaklığı 90 derecenin üzerinde seyrediyor. Sık sık 97-98 derece gibi sıcaklıkları görüyorum.

İşin ilginç tarafı YouTube'da bu laptopta yapılmış gameplay testlerini seyrediyorum ve genellikle 90 derecenin altında oluyor işlemci sıcaklığı. Örnek vermem gerekirse Fortnite oynarken işlemci 90 derecenin üzerine çıkıyor ve 95 derecenin üzerinde seyrediyor genelde. YouTube'da bulduğum şu videoda ise 80-90 arası sıcaklıklar. Tamamen aynı model ve konfigürasyon:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna ne sebep olabilir ve ne yapabilirim düzeltmek için? Aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde tüm driverler güncel gözüküyor. Bir de bu dereceleri görmem işlemci için çok zararlı mıdır ve ömrünü etkiler mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler bende bu aralar Asus rog strix g531 serisiyle hp omen 15 2019 arasında gel git yaşıyorum bende testlere baktıgımda genellikle ekran kartları eşit sıcaklıklarda 70-77civarlarında ama gpuları değişkenlik gösteriyor cpulara bakınca asusun genel olarak bı tık daha serin tutuyor cpuyu hp 90 oldugunda asus 82 85 gibi oluyor bazense 90 yani cok değiken oyundan oyınada değişiyor bende cok kararsızım ama şu kanıya vardım bu i7-9750h işlemcisi cidden cok güçlü ve oyun testlerinde oyunları cok kısa test ediyorlar o yüzden genellikle daha düşük sıcaklık gözlemleniyor Bu yüzden sıcaklık sizin kasanıza cok etki yapmıyorsa sizi rahatsız etmiyorsa çok iyi bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı