Çözüldü ASUS ROG STRIX G531 gu sistem gücü ayarları nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Watson

Kilopat
ASUS ROG STRIX G531 gu model laptop kullanıyorum. Silent (en düşük güç), performance (orta güç) ve Turbo (maksimum güç) şeklinde 3 farklı çalışma seçeneği var. 2 gün öncesine kadar sorun yaşamadan klavye üzerindeki pervane simgeli tuşla bu seçenekler arasında geçiş yapıyordum. Fakat ASUS Armoury Crate programında sorun yaşamaya başlamamla birlikte laptop silent modda takılı kaldı. İnternette, Netflix vb. yerlerde herhangi bir sorun olmuyor. Fakat oyunlara girince 10 yıllık bilgisayarmış gibi kasıyor. Bu güç ayarlarını bilgisayar üzerinden el yordamıyla ayarlayabileceğimiz farklı yollar var mıdır?

Sırasıyla kurulum yaptım ve yeniden başlattım. Durum paylaştıgım görseldeki gibi oldu.

Capture.PNG

Link attıklarınızdan hepsini kurdum. Microsoft Store üzerinde Armoury Crate şeklinde arama yaptığımda uygulamaya ulaşamıyorum. Herhalde mağazadan kaldırılmış. 4-5 aydır sıkıntısız çalışan uygulama 2 gündür bu problemi veriyor. Tahminen ASUS tarafından güncelleme gerektiren bir problem var. Çünkü sırf bu yüzden laptoba format attım yine problem devam ediyor. Acaba bu uygulamanın yaptığı ayarları el yoluyla nasıl yaparız. Ben bunu merak ediyorum.

Fabrikadan Windows kurulu olarak gelen ASUS ROG STRIX G531 gu yada benzer cihaz sahipleri büyük olasılıkla yaşadığım sorunla karşılaşacaklardır. Ayarlar > Kurtarma > Bu Bilgisayarı Sıfırla yoluyla format atarsanız sorun düzelmiyor. Sorunu düzeltmek için temiz bir kurulum dosyası indirdim, USB belleğe yazdırdım ve tertemiz format attım. Ardından Windows, Microsoft Store, Ekran Kartı vb. türde ön güncellemeleri tamamladım ve sonrasında alıntı mesajdaki kurulumları sırasıyla yaptığımda düzeldi.

Son düzenleme:
Link attıklarınızdan hepsini kurdum. Microsoft Store üzerinde Armoury Crate şeklinde arama yaptığımda uygulamaya ulaşamıyorum. Herhalde mağazadan kaldırılmış. 4-5 aydır sıkıntısız çalışan uygulama 2 gündür bu problemi veriyor. Tahminen ASUS tarafından güncelleme gerektiren bir problem var. Çünkü sırf bu yüzden laptoba format attım yine problem devam ediyor. Acaba bu uygulamanın yaptığı ayarları el yoluyla nasıl yaparız. Ben bunu merak ediyorum.

Fabrikadan Windows kurulu olarak gelen ASUS ROG STRIX G531 gu yada benzer cihaz sahipleri büyük olasılıkla yaşadığım sorunla karşılaşacaklardır. Ayarlar > Kurtarma > Bu Bilgisayarı Sıfırla yoluyla format atarsanız sorun düzelmiyor. Sorunu düzeltmek için temiz bir kurulum dosyası indirdim, USB belleğe yazdırdım ve tertemiz format attım. Ardından Windows, Microsoft Store, Ekran Kartı vb. türde ön güncellemeleri tamamladım ve sonrasında alıntı mesajdaki kurulumları sırasıyla yaptığımda düzeldi.
Hocam ben bir türlü yapamadım müsait olduğunuz bir zaman yardımcı olabilir misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı