ASUS ROG STRIX G531GT vs Acer Nitro 5

Sizce hangisi?

• Acer Nitro 5

Oy: 3 27,3%
  • ASUS ROG STRIX G531GT

Oy: 8 72,7%

• Oy verenlerin toplamı
    11

SrcnTSC

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. İki ürün arasında kaldım Acer Nitro 5 ikinci el bir arkadaştan 5500 TL'ye almayı düşünüyorum. 2 aylık cihaz neredeyse yeni sayılır. ASUS ise daha önce fiyatı 5000 TL kadar inmişti. Sizce hangisini almalıyım. Yarına kadar sürem var yardımcı olursanız sevinirim. Görselleri ekliyorum. Gerekçeli olarak cevap verirseniz sevinirim daha önce Acer kullanmadım hiç fikrim yok.

Screenshot_20200225_220122_com.gittigidiyormobil.jpg

Screenshot_20200225_220104_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el diye biraz şüphelerim var fakat daha önce hiç acer kullanmadım. Kalite olarak asusa göre nasıl?
Hocam markaların karşılaştırmalarını şu şekilde yapayım.

Asus ROG=Acer PREDATOR (üst klasman)
Asus TUF=Acer Nitro (orta klasman)

Yani klasman olarak aynı değiller. Fakat üst klasmandaki laptoplar'da 2060 ve üstü GPU'lar varsa tercih edilmeli. 2060 Altı GPU'lar için orta klasman daha iyi bir cihaz alınabilir.

Bundan dolayı Acer almanızı öneririm. Kullanmadım fakat incelemelerinde gördüğüm kadarıyla sağlam. Bir bilgisayarcı'dan alacak olsaydınız önermezdim fakat arkadaşınız tanıdığınız ve bir sorun olursa görüşebileceğiniz kişi. Şehriniz nedir? Belki 2.El daha iyi bir cihaz bulabilirim.

Hocam markaların karşılaştırmalarını şu şekilde yapayım.

ASUS ROG=Acer Predator (üst klasman)
ASUS TUF=Acer Nitro (orta klasman)

Yani klasman olarak aynı değiller. Fakat üst klasmandaki Laptoplar'da 2060 ve üstü GPU'lar varsa tercih edilmeli. 2060 Altı GPU'lar için orta klasman daha iyi bir cihaz alınabilir.

Bundan dolayı Acer almanızı öneririm. Kullanmadım fakat incelemelerinde gördüğüm kadarıyla sağlam. Bir bilgisayarcı'dan alacak olsaydınız önermezdim fakat arkadaşınız tanıdığınız ve bir sorun olursa görüşebileceğiniz kişi. Şehriniz nedir? Belki 2.El daha iyi bir cihaz bulabilirim.

Bilgi verdiğin için teşekküt ederim. Kütahya. Fakat arkadaşın arkadaşı fazla tanımıyorum ama 6 kez falan kullandım diyor. 5500 TL çok avantajlı geldi. Fiyat olarak nasıl sizce?

Kesinlikle ASUS olanı seçmelisiniz. Ben hayatımda Acer kadar problemli marka görmedim forumda en az 100 Nitro 5 sorunu bulabilirsiniz ve zamanında yaşadığım Acer Aspire 5534 faciasından sonra Acer'i bedava verseler almam.

Herkes Acer diyor ama Acer kullandıklarını pek sanmıyorum. Arkadaşım da 7 Bin ₺'ye almış olduğu Acer laptop hakkın da ısınma ve zamanla oluşan takılmalar maruz kaldı. 2-3 garanti derken en son 2. El de 5 bin₺ ye sattı gitti. Asus bir kalite markasıdır 20-30 FPS fazla verse bile Acer Asus kadar kaliteli bir marka olamaz.

Kesinlikle ASUS olanı seçmelisiniz. Ben hayatımda Acer kadar problemli marka görmedim forumda en az 100 Nitro 5 sorunu bulabilirsiniz ve zamanında yaşadığım Acer Aspire 5534 faciasından sonra Acer'i bedava verseler almam.
Herkes Acer diyor ama Acer kullandıklarını pek sanmıyorum. Arkadaşım da 7 Bin ₺'ye almış olduğu Acer laptop hakkın da ısınma ve zamanla oluşan takılmalar maruz kaldı. 2-3 garanti derken en son 2. El de 5 bin₺ ye sattı gitti. Asus bir kalite markasıdır 20-30 FPS fazla verse bile Acer Asus kadar kaliteli bir marka olamaz.
Çok kararsızım aslında 16 gb ram ve i7 9750H çok cazip geliyor.

Ram'i halledersin ASUS'a ekleyebilirsin sonra o sorun olmaz. İşlemci konusunda da PUBG tarzı competitive online oyunlar oynuyorsan (yüksek işlemci isteyen oyunlar) fark yaratabilir. Multiplayer ekran kartını zorlayacak oyunlarda ise GPU'lar aynı zaten işlemcinin de rahat yeteceğini düşünüyorum. Ek olarak 1.5 yıldır ASUS laptop kullanıyorum henüz hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Ram'i halledersin ASUS'a ekleyebilirsin sonra o sorun olmaz. İşlemci konusunda da PUBG tarzı competitive online oyunlar oynuyorsan (yüksek işlemci isteyen oyunlar) fark yaratabilir. Multiplayer ekran kartını zorlayacak oyunlarda ise GPU'lar aynı zaten işlemcinin de rahat yeteceğini düşünüyorum. Ek olarak 1.5 yıldır ASUS laptop kullanıyorum henüz hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Asus konusunda ikna oldum gibi o zaman 😊 eski fiyatına inmesini bekleyeceğim büyük ihtimal. Şuan fiyatları kazık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı