ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Super vs MSI 1660 Super Gaming X

ASUS'dan yana problem yaşayanlar duydum bu aralar ve 200 TL farka MSI daha ucuz hem de Gaming X şiddetle MSI tavsiye ederim soğutma performansı iki modelinde güzel. Ama 200 TL fazla verip ASUS almanıza gerek yok uygun fiyatlı olanı alınız MSI üzmez özelliklede Gaming X modeli :)

ROG STRIX modelinin arttırılmış frekansı 1875 MHz. Gaming X'in ise 1830 MHz. Arada aşağı yukarı 2-3 FPS oynayabilir.

Soğutma olarak ise Rog Strix ortalama 5-6 derece daha serin çalışıyor.

Bence 200 TL farka değer. Yine de karar senin.

İki kart da üstlere oynuyor ancak o fiyat farkına gerek yok MSI alınabilir çok da iyidir.
teşekkürler.
İki kart da üstlere oynuyor ancak o fiyat farkına gerek yok MSI alınabilir çok da iyidir.
Teşekkürler.
ROG STRIX modelinin arttırılmış frekansı 1875 MHz. Gaming X'in ise 1830 MHz. Arada aşağı yukarı 2-3 FPS oynayabilir.

Soğutma olarak ise Rog Strix ortalama 5-6 derece daha serin çalışıyor.

Bence 200 TL farka değer. Yine de karar senin.
Teşekkürler.

Bir de bir sorum daha olucaktı. Burdan yazıyorum kusura bakmayın ekstra konu açsam uzun sürecekti de. ram olarak 3200Mhz bir ram almak istiyorum fakat bir sürü seçenek var karar vermedim. RGB olması çok önemli değil 3600x ile 1660 Super ve b450 tomahawk uygun bir ram önerebilir misiniz ?

Bir de bir sorum daha olacaktı. Burdan yazıyorum kusura bakmayın ekstra konu açsam uzun sürecekti de. RAM olarak 3200MHz bir RAM almak istiyorum fakat bir sürü seçenek var karar vermedim. RGB olması çok önemli değil 3600X ile 1660 Super ve B450 Tomahawk uygun bir RAM önerebilir misiniz?

Şu an B450 anakartımda Ryzen 5 3600ÜMDE 3200 MHz Kingston HyperX RAM'lerimi kullanıyorum Intel'de de AMD'e de Kingston HyperX kullandım hiç üzmedi tavsiye ederim. Kingston adamdır :D

Başlıkta yazdığım gibi sizce hangi ekran kartı alınmalı? Nedenlerini de söylerseniz sevinirim.
Aralarındaki fiyat farkı 200 TL ASUS daha pahalı sizce değer mi?
Teşekkürler.
MSI almanız daha iyi olacaktır. ASUS'da sıkıntı çıkartmaz evet ama Gaming X modellerinin daha iyi olduğunu biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı