Asus ROG STRIX GTX 1050Ti VGA monitör için dönüştürücü

muratabay1905

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki ekran kartını üç gün önce sipariş verdim bu gün elime ulaştı. Ekran kartında ilginçtir ki DVI-I portu bulunuyor. Ben kartı almadan önce internette uzun araştırmalar yapmıştım ancak kartta sadece HDMI, DP,2 xDVI-D portu bulunuyor bilgisine ulaşmıştım. Yani bilgiler kartta herhangi bir analog çıkış mevcut olmadığı yöndeydi. Bildiğim kadarıyla Pascal mimarisiyle birlikte analog çıkışlara yer vermiyordu kart üreticileri. Şimdi ben bu karta DVI-I to VGA dönüştürücü takarsam kullanabilir miyim? Ekranım 1080p ama VGA destekli. Eğer kullanılamayacaksa aktif bir dönüştürücü alacağım.
Kartımın resimleri:

PicsArt_02-26-09.51.56.jpg

PicsArt_02-26-09.52.43.jpg

PicsArt_02-26-09.53.03.jpg

Buda yabancı bir inceleme sitesindeki fotoğraf:

outputs.jpg

Not: Konu isminde yanlış model ismi verilmiş. Kartın modeli GTX 1050 TI

Son düzenleyen: Moderatör:
E iki çıkış da var, üstteki DVI-D ? Çalışmıyorsa sıkıntı var ama sorunun cevabı da tek kelime: Hayır. DVI-I pasif dönüştürücü ile VGA görüntü alamazsın. Tecrübeyle sabittir. Aktif dönüştürücüde de kayıplar yaşanabilir. Yeni ekran alman daha ileriye dönük bir yatırım olur. Ya da ekran kartını değiştir.

E iki çıkış da var, üstteki DVI-D ? Çalışmıyorsa sıkıntı var ama sorunun cevabı da tek kelime: Hayır. DVI-I pasif dönüştürücü ile VGA görüntü alamazsın. Tecrübeyle sabittir. Aktif dönüştürücüde de kayıplar yaşanabilir. Yeni ekran alman daha ileriye dönük bir yatırım olur. Ya da ekran kartını değiştir.
Peki neden port DVI-I şeklinde yapmışlar? Bilgisayar topluyorum ve parçaları bölüm bölüm sipariş verdiğim için kartı deneme şansım yok. Monitörde ise görüntü kayıbı önemli değil.Beni bir süre idare eder. Yani dönüştürücüye fazladan para vermek istemiyorum.Birde ben bu soruyu başka bir forum sitesinde de sordum ve sizin gibi vga görüntü alamazsınız dediler ancak bir kullanıcı aynı ekran kartını pasif dönüştürücü ile kullanıyorum diye cevap yazdı. Bende emin olamadım ve buraya konu açmak istedim. Ekran görüntüsünü buraya koyarım.
Screenshot_2017-02-26-22-59-45.png

Alamazsın. Ben denedim alamadım. Dijital görüntüyü analoga iki pinle çeviremezsin. Dönüştürücü 10 lira, denemek serbest. Denedim alamadım :) Satıcı bile satarken çalışma ihtimali %10 dedi. E dedim niye üretiyorsunuz? Omuz kıstı :)

Alamazsın. Ben denedim alamadım. Dijital görüntüyü analoga iki pinle çeviremezsin. Dönüştürücü 10 lira, denemek serbest. Denedim alamadım :) Satıcı bile satarken çalışma ihtimali %10 dedi. E dedim niye üretiyorsunuz? Omuz kıstı :)
Sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Technopat videolarını kaçırmadan takip ediyorum ve pascal kartlarda analog görüntü alınmadığını öğrenmiştim. Aldığım karttaki girişi DVI-I şeklinde görünce şaşırmıştım zaten. Hemen Google'da kısa bir araştırma sonucu DVI-I portundan analog çıkış aşındığı sonucuna varmıştım. Hatta o sonuca bu konuda ulaşmıştım.
DVI-I, DVI-D ve DVI-A arasındaki fark nedir?
Neyse artık aktif dönüşütürcü almam gerekecek galiba. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı