ASUS ROG STRIX LC 240 ışığı sistem kapanmasına rağmen çalışıyor

dtkorkut

Centipat
Değerli arkadaşlar, son topladığım sistemde ASUS ROG STRIX LC 240 sıvı soğutma kullandım. Sıvı soğutma pompası üstündeki RGB bilgisayarı kapattığımda bile çalışıyor. Pompadan çıkan 4 pinli kabloyu CPU fana taktım. Acaba cha fana mı takmalıydım. Yazılım üzerinde PC kapanınca pompa RGB'nin kapatma özelliğini bulamadım. Fanların RGB'si PC kapanınca kapanıyor ama pompa RGB'si kapanmıyor. PC kapanınca anakartımın RGB'sini yazılımdan kapattım ama pompanın RGB'sini kapatmayı bulamadım. Anakartım ASUS TUF Z490 PLUS. Yardımcı olursanız memnun olurum.

BIOS'da ErP ayarı var mı? Varsa devreye sokun.

Ek olarak: Güç Seçenekleri > Güç düğmesinin yapacaklarını seçin > Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıkla ve Hızlı başlatmayı aç tikini kaldır.

Son düzenleme:
BIOS'da ErP ayarı var mı? Varsa devreye sokun.

Ek olarak: Güç Seçenekleri > Güç düğmesinin yapacaklarını seçin > Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıkla ve Hızlı başlatmayı aç tikini kaldır.
Olmadı...
Ayarlardan hallettim. Lakin PC'yi kapattığımda sıvı soğutucu pompa RGB siyle beraber USB'lerde çalışmıyor. Ben USB'ler açık kalsın sadece RGB'ler sönsün istiyorum.
Ayarlardan hallettim. Lakin PC'yi kapattığımda sıvı soğutucu pompa RGB siyle beraber USB'lerde çalışmıyor. Ben USB'ler açık kalsın sadece RGB'ler sönsün istiyorum.

Dosya Ekleri

• 16031314572773412285583062582496.jpg
    16031314572773412285583062582496.jpg
    103,5 KB · Görüntüleme: 72

Geri
Yukarı