Elektronik ASUS ROG STRIX LC II 360mm Beyaz Sıvı Soğutucu 5.622 TL

Zamanında almıştım pompa sesi yüzünden garantiye yolladım para iadesi vermişlerdi direkt. Fanları falan çok iyide soğutması arctic 280 argb kadar iyi değil, 2-3 derece fark etti full yükte 5800x3d -30 curve. Görüntü olarak daha iyi sadece, birde daha yeni modeller bakılabilir yeni nesil pompalı.

Daha iyi performans veren soğutucular daha ucuza var illaha asus istemiyorsanız, örneğin ls720/lt720/galahad 2 trinity performance
Hiçbir bilgin yok dimi soğutma hakkında :D Evet attığın gayet güzel bir soğutma ama 3.5mm H2O basabiliyor. asus fanları ise 5mm H2O işte buda ısıyı radyatörden uzaklaştıran(soğutan) güç. Fiyatının pahalı olmasının asıl sebebi marka gibi görünse de 3 fan 4.000 tl değerinde. Yani ne öğrenirsek yararımıza diyelim konuyu uzatmayalım :D

Ben o kısımı anlayamadım.
Ekran görüntüsü 2023-12-31 192551.png

Hiçbir bilgin yok dimi soğutma hakkında :D Evet attığın gayet güzel bir soğutma ama 3.5mm H2O basabiliyor. asus fanları ise 5mm H2O işte buda ısıyı radyatörden uzaklaştıran(soğutan) güç. Fiyatının pahalı olmasının asıl sebebi marka gibi görünse de 3 fan 4.000 tl değerinde. Yani ne öğrenirsek yararımıza diyelim konuyu uzatmayalım :D
Sadece üreticinin belirttiği sıvı soğutmadaki sadece tek bir parça olan fanların basınç değerinden soğutmanın performansını anlayabileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun. Değişken çok farklı faktörler var örneğin radyatör ve pompa. Ayrıca üreticilerin belirttiği değerler fanlarda genelde doğru olmuyor, hem basınç hem airflow hem dbA. Alttaki fotoğraflardan çapraz karşılaştırma yaparak bakabilirsin daha iyimiymiş rog lc2. (Her fotoğrafta test yapılan koşullar yazıyor)

Fiyatı normalde çok pahalı bir soğutucu sırf bunun yüzünden alınabilir birşey demiyorum, tipi sevilipte alınabilir satmak içinde alınabilir isteyen istediğini alsın. Sırf performans isteyenler için daha güçlü ve daha ucuz olan alternatifleri attım sadece. Öyle kişiler için şu an Galahad 2 Trinity 360 Performance ve Cooler Master Atmos en mantıklıları, rog lc2'den daha iyiler soğutma olarak.

Dosya Ekleri

• Asus-TUF-Gaming-LC-II-360-ARGB-Thermal-Performance-1080x861.jpg
    Asus-TUF-Gaming-LC-II-360-ARGB-Thermal-Performance-1080x861.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 55
  • PBO-1024x1024.png
    PBO-1024x1024.png
    779,7 KB · Görüntüleme: 41
  • YGpnYTBpdq6moLeJu5a9UR-970-80.png
    YGpnYTBpdq6moLeJu5a9UR-970-80.png
    99,2 KB · Görüntüleme: 29
  • cy8EiXY36zRi4HHip8PudR-970-80.png
    cy8EiXY36zRi4HHip8PudR-970-80.png
    198,2 KB · Görüntüleme: 29
  • Lv98pR8EfQAGMgwu3hJq4R-970-80.png
    Lv98pR8EfQAGMgwu3hJq4R-970-80.png
    97 KB · Görüntüleme: 40
Sadece üreticinin belirttiği sıvı soğutmadaki sadece tek bir parça olan fanların basınç değerinden soğutmanın performansını anlayabileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun. Değişken çok farklı faktörler var örneğin radyatör ve pompa. Ayrıca üreticilerin belirttiği değerler fanlarda genelde doğru olmuyor, hem basınç hem airflow hem dba. Alttaki fotoğraflardan çapraz karşılaştırma yaparak bakabilirsin daha iyi miymiş ROG LC2. (her fotoğrafta test yapılan koşullar yazıyor)

Fiyatı normalde çok pahalı bir soğutucu sırf bunun yüzünden alınabilir bir şey demiyorum, tipi sevilipte alınabilir satmak içinde alınabilir isteyen istediğini alsın. Sırf performans isteyenler için daha güçlü ve daha ucuz olan alternatifleri attım sadece. Öyle kişiler için şu an galahad 2 Trinity 360 performance ve Cooler Master Atmos en mantıklıları, ROG LC2'den daha iyiler soğutma olarak.

Açıkçası o kadar resim yüklemişsiniz ama bana hiçbir anlam ifade etmedi atlamadıysam bu ASUS sıvı soğutma ile ilgili detay sadece ilk görselde var fakat orada bile isim yanlış ROG yerine TUF yazılmış diğer bir görselde ise ryuo var değerleri diğer sıvı soğutmalar ile yakın ama o soğutma için biraz zevk meselesi demek gerekiyor animatrix LED ekranı yüzünden.

Açıkçası o kadar resim yüklemişsiniz ama bana hiçbir anlam ifade etmedi atlamadıysam bu ASUS sıvı soğutma ile ilgili detay sadece ilk görselde var fakat orada bile isim yanlış ROG yerine TUF yazılmış diğer bir görselde ise ryuo var değerleri diğer sıvı soğutmalar ile yakın ama o soğutma için biraz zevk meselesi demek gerekiyor animatrix LED ekranı yüzünden.
Çapraz karşılaşma yapıp bak dediğim gibi, ek nucleus ilk resimde gördüğün gibi soğutma olarak rog lc2'ye göre çok daha üstün. Nucleus, LS/LT, Galahad Trinity Performance karşılaştırabilirsin diğer resimlerdede. Tüm testlerde işlemci yükü yüksek seviyelerde, resimlerde yazıyor.

Çapraz karşılaşma yapıp bak dediğim gibi, ek nucleus ilk resimde gördüğün gibi soğutma olarak ROG LC2'ye göre çok daha üstün. Nucleus, LS/LT, galahad Trinity performance karşılaştırabilirsin diğer resimlerdede. Tüm testlerde işlemci yükü yüksek seviyelerde, resimlerde yazıyor.

Hocam cidden sırf benim dediğim doğru çıksın diye yaptığınız bir şey ilk resimde yani ismi bile yanlış yazılmış bir ürünün altında diplerde sürünen DeepCool Assassin başka bir resimde orta sıralarda ve lt ile sadece watt cooling anlamında 6 watt gerisinde görünüyor. Şahsen ben lt kullanmadım ve LC'de kullanmadım ama LS kullandım ve inanılmaz sesli bir soğutma performans olarak kötü olduğunu söyleyemem fakat cidden sesi çekilecek gibi değil Lt'de öyleyse performansı istediği kadar iyi olsun kullanmam açıkçası.

Ayrıca;
Sizin o listede olan üründe ROG değil bizim ülkemizde bile olmayan TUF LC II ve şu ana kadar varlığından bile haberim olmayan bir sıvı soğutma. Yani sizin ilk resimde ki isim doğru ama ROG LC II ile ilgili elinizde done olmadığı anlamına geliyor bu da.

Hocam cidden sırf benim dediğim doğru çıksın diye yaptığınız bir şey ilk resimde yani ismi bile yanlış yazılmış bir ürünün altında diplerde sürünen DeepCool Assassin başka bir resimde orta sıralarda ve lt ile sadece watt cooling anlamında 6 watt gerisinde görünüyor. Şahsen ben lt kullanmadım ve LC'de kullanmadım ama LS kullandım ve inanılmaz sesli bir soğutma performans olarak kötü olduğunu söyleyemem fakat cidden sesi çekilecek gibi değil Lt'de öyleyse performansı istediği kadar iyi olsun kullanmam açıkçası.

Ayrıca;
Sizin o listede olan üründe ROG değil bizim ülkemizde bile olmayan TUF LC II ve şu ana kadar varlığından bile haberim olmayan bir sıvı soğutma. Yani sizin ilk resimde ki isim doğru ama ROG LC II ile ilgili elinizde done olmadığı anlamına geliyor bu da.
Benim hatam Rog LC 2 review diye aradığımda çıkmıştı dikkat etmemişim, Rog Ryuo 3'te asetek gen 8 pump kullanıyor ama lc2 gibi, fanlar farklı model ama aşağı yukarı benzer olur performansları. Şimdi baktım LC2'yi başka soğutucularla karşılaştıran test yok daha. Rog Ryuo 3 ile diğer soğutucuları karşılaştırırsanız benzer sonuçlar alırsınız.

Geri
Yukarı