ASUS ROG STRIX RTX 4070 Ti ekran kartına uyumlu PSU önerisi

OnurhanKesdere

Decapat
Merhaba,

Elimde Sharkoon wpm Gold Zero 750W 80+ PSU var fakat üzerinde sadece 1 adet PCI-e slotu boşta bu yüzden ekran kartımı güce takamıyorum. Ayrıca elimde MSI MAG X570s Torpedo anakartı ve Ryzen 5 5600G işlemci bulunmakta ve bunları yükseltmek istiyorum yani ileride işlemciyi ve anakartı yükselteceğim için ona göre de bir PSU önerirseniz sevinirim.

Merhaba,

Ben de aynı şekilde 4070 Ti ekran kartıma uygun bir PSU arıyorum. Elimde "Sharkoon wpm Gold Zero 750W 80+ yarı modüler" PSU var fakat üzerinde 2 adet PCI-e girişi var ve sadece 1 tanesi kullanılabilir durumda bu yüzden ben de yeni bir PSU almak istiyorum. Birinci sorum şu olacak: Bunun üzerindeki PCI-e çıkış sayısı yeterli mi sizce? 4070 Ti ile birlikte 3 PCI-e girişi isteyen bir kablo geldiği için sordum bu soruyu. Bir de önerebileceğiniz daha ucuz bir PSU var mı yine 850W dolaylarında?

İyi günler,

Bu PSU'nun çıkışlarına bakacak olursak 5 adet çıkışı mevcut, 2 tane altta, 3 tane üstte. Gayet yeterli yani. Fiyatı evet biraz yüksek gibi. Kaliteli bir ürün sonuçta. Daha uygun bir ürün var mı göz atmadım, bir bakacağım, bulursam koyarım buraya.
Merhaba,

Ben de aynı şekilde 4070 Ti ekran kartıma uygun bir PSU arıyorum. Elimde "Sharkoon wpm Gold Zero 750W 80+ yarı modüler" PSU var fakat üzerinde 2 adet PCI-e girişi var ve sadece 1 tanesi kullanılabilir durumda bu yüzden ben de yeni bir PSU almak istiyorum. Birinci sorum şu olacak: Bunun üzerindeki PCI-e çıkış sayısı yeterli mi sizce? 4070 Ti ile birlikte 3 PCI-e girişi isteyen bir kablo geldiği için sordum bu soruyu. Bir de önerebileceğiniz daha ucuz bir PSU var mı yine 850W dolaylarında?

İyi günler,
PSU.jpg

Geri
Yukarı