ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB ısınıyor

aqsdney

Hectopat
4 Gün önce PC hocası GG1 sistemi aldım ve test için Forest, Minecraft shader mod testi yaptim ve medium High ayarlarda ortalama 78 derece gördüm V-Sync açınca sicaklik 65'i gecmedi Ultra'da sizce ne yapmam gerek? Oyunlari 60 FPS'yle sınırlandırıp mı oynamalıyım?

Test videolarina baktigim zaman YouTube'da 60 70 arasi alıyorlar bu kartla. Lütfen bir tavsiye verin dünden beri kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dünkü konunuza cevap vermiştim. Fan hızınız yüzde kaç ?
78 derece yüksek bir değer değil fakat ROG için biraz yüksek. Kasanız kötüydü diye hatırlıyorum. İkinci sebep ise büyük ihtimalle ekran kartının fanları düşük hızda çalışıyor.

4 Gün önce PC hocası GG1 sistemi aldım ve test için Forest, Minecraft shader mod testi yaptim ve medium High ayarlarda ortalama 78 derece gördüm v-Sync açınca sicaklik 65'i gecmedi Ultra'da sizce ne yapmam gerek? Oyunlari 60 FPS'yle sınırlandırıp mı oynamalıyım?

Test videolarina baktigim zaman YouTube'da 60 70 arasi alıyorlar bu kartla. Lütfen bir tavsiye verin dünden beri kafayı yiyeceğim.

Hocam tomshardware'den baktım zaten o sıcaklıklarda dolaşıyormuş. Ayrıca kasanız da çok iyi değilmiş sıcaklık gayet normal çok dert etmemelisiniz bence.

4 Gün önce PC hocası GG1 sistemi aldım ve test için Forest, Minecraft shader mod testi yaptim ve medium High ayarlarda ortalama 78 derece gördüm V-Sync açınca sicaklik 65'i gecmedi Ultra'da sizce ne yapmam gerek? Oyunlari 60 FPS'yle sınırlandırıp mı oynamalıyım?

aynı sistemi bende aldım. Cyberpunkta full çözünürlük düşük ayarlarda 78 derece alıyordum gayet normal bir değer. Birde o kasada hdd slotu yok yani hdd alırken yanında slot almayı unutma yoksa kasada yer kalmıyor.

Bende de Sapphire modeli var. Otomatiğe bırakınca 79-78'lerde geziyordu uzun süreli kullanımda. Otomatikte iken ses olmasın diye sanırım min. düzeyde tutuyor fanları bende kulaklıkla oynuyorum zaten artsa da bir şey olmaz deyip MSI Afterburner ile kendim sabit bir hıza ayarlıyorum dün 70'lerde falan takıldı en fazla. Fan sesi sorun olmaz dersen bir dene istersen.

Hocam dünkü konunuza cevap vermiştim. Fan hızınız yüzde kaç ?
78 derece yüksek bir değer değil fakat ROG için biraz yüksek. Kasanız kötüydü diye hatırlıyorum. İkinci sebep ise büyük ihtimalle ekran kartının fanları düşük hızda çalışıyor.
Otomatik kullanımda herhangi bir ayar yapmadim 00037 deydi dönüş hızı baktigim zaman
Bende de Sapphire modeli var. Otomatiğe bırakınca 79-78'lerde geziyordu uzun süreli kullanımda. Otomatikte iken ses olmasın diye sanırım min. düzeyde tutuyor fanları bende kulaklıkla oynuyorum zaten artsa da bir şey olmaz deyip MSI Afterburner ile kendim sabit bir hıza ayarlıyorum dün 70'lerde falan takıldı en fazla. Fan sesi sorun olmaz dersen bir dene istersen.
Artırmam herhangi bi zarar verirmi peki ömrü azalırmı fanın?

Geri
Yukarı