ASUS ROG STRIX RX 570 vs. Dual RX 580

5000 serisi daha sorunlu diye biliyorum. Dediğim gibi 570 kullanan arkadaşlarım hiç sorun yaşamadı. 5600 XT kullanan arkadaşım tövbe etti Amd'ye.

Değil çünkü tüm 5000 serisi aynı özellikleri taşımıyor. Örneğin 5600 XT ve 5700 XT Navi 10 yongalı 5700 modelinden türeyen kartlar. 5500 XT ile 5300 XT ise Navi 14 yongasına sahip. Bu nedenle 5500 XT'de sorunlar kısa sürede minimuma indi. Bana göre Navi 10 yongası sıkıntılı doğdu.

yaetbhdza5r31.png

@Vito S komik bir şey varsa açıklarsanız sevinirim. 2 kelime ile cümle kurmaktan acizseniz benim konularımda bulunmayın lütfen.

Şuna güldüm hem soruyorsunuz, insanlar fikrini söyleyince AMD savunuyorsunuz. RX 570 8 GB alın VRAM 8 GB kullanabileceğini düşünüyor musunuz gerçekten? Hiçbir marka da fanboy değilim bu konularda 10 larca kez yorum yapmışımdır gören görmüştür, bilen de bilir. Tavsiyem ise almayın, başınız ağrır gidin NVIDIA alın mesela GTX 1650S başınız ağrımaz en azından. Siz bilirsiniz karar sizin ama ben RX580 olsun, RX570 olsun bu kartları kullanıpta yakınan çok gördüm.
Neden 1650S ısrar ediliyor bilmiyorum. Güncel deniyor. Güncel olunca ne oluyor diyorum ses yok. Tekrar sorayım bari. Güncel olunca ne oluyor?
Not2: Lütfen herkes konuyu bırakıp buna cevap vermesin konu hakkında fikirleri merak ediyorum.
Güncel olunca kartın desteği kesilmiyor ve yeni yapım yani o kadar sorun giderilsin, ısınma vb.

Şuna güldüm hem soruyorsunuz, insanlar fikrini söyleyince AMD savunuyorsunuz. RX 570 8 GB alın VRAM 8 GB kullanabileceğini düşünüyor musunuz gerçekten? Hiçbir marka da fanboy değilim bu konularda 10 larca kez yorum yapmışımdır gören görmüştür, bilen de bilir. Tavsiyem ise almayın, başınız ağrır gidin NVIDIA alın mesela GTX 1650S başınız ağrımaz en azından. Siz bilirsiniz karar sizin ama ben RX580 olsun, RX570 olsun bu kartları kullanıpta yakınan çok gördüm.

Güncel olunca kartın desteği kesilmiyor ve yeni yapım yani o kadar sorun giderilsin, ısınma vb.
Bir 12:30 dakikasına göz atmanızı tavsiye ederim. Bakalım ne kadar işliyormuş. Amd savunma kısmına gelirsek konuda zaten RX 570 ve 580 karşılaştırmasını soruyorum. Oraya not düşmüşüm 1650S almıycam diye yine de arkadaşların fikrini duymak istedim ısrar ettikleri için. Okumaktan acizseniz dediğim gibi konumdan uzak durmanızı rica edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir 12:30 dakikasına göz atmanızı tavsiye ederim. Bakalım ne kadar işliyormuş. Amd savunma kısmına gelirsek konuda zaten RX 570 ve 580 karşılaştırmasını soruyorum. Oraya not düşmüşüm 1650S almıycam diye yine de arkadaşların fikrini duymak istedim ısrar ettikleri için. Okumaktan acizseniz dediğim gibi konumdan uzak durmanızı rica edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaş şaka mısın sen? Tutturmussun bir Rx570 8GB diye. Bir de video atmışsın görmüyorsun ne attığını herhalde? O videoda 7GB VRAM var evet ama sen FPS'ye baktın mı hiç? 30 FPS'yi zor veriyor kart. Yeni sistem dizip 30 FPS'de mi oynayacaksın? RX570'in 8GB'si işte bu yüzden alınmaz, o GPU 8GB doku paketini işleyemez.
Bu arada RX580'in aynı oyunda 570 ile benzer performans verdiğini gördüm ki biraz şaşırdım.
Ben olsam 1650 alırdım, sürücü sorunu vs. uğraşmamak için.

ASUS Dual modelini kuzenim kullanıyor ve bu modelin soğutma performansı biraz kötü maalesef. Rog Strix soğutması ne kadar başarılı olsa da sırf Rog Strix diye sıfır olarak RX 570 almazdım şahsen ama sizin tercihinizdir ve saygı duyarım. Madem VRAM değeri sizin için önemli bütçenizi biraz daha arttırıp RX 5500 XT 8 GB ya da GTX 1660 Super tercih edin derim. Kendi görüşüm artık yeni nesil kartlar da varken RX 570 ve RX 580 ekran kartlarının en azından sıfır olarak alınmasını tavsiye etmiyorum. Ama sonuçta siz alacağınız için hangisini istiyorsanız ve hangi model içinize siniyorsa onu alın ve bize de şimdiden hayırlı olsun demek düşer.

Arkadaş şaka mısın sen? Tutturmussun bir Rx570 8GB diye. Bir de video atmışsın görmüyorsun ne attığını herhalde? O videoda 7GB VRAM var evet ama sen FPS'ye baktın mı hiç? 30 FPS'yi zor veriyor kart. Yeni sistem dizip 30 FPS'de mi oynayacaksın? RX570'in 8GB'si işte bu yüzden alınmaz, o GPU 8GB doku paketini işleyemez.
Bu arada RX580'in aynı oyunda 570 ile benzer performans verdiğini gördüm ki biraz şaşırdım.
Ben olsam 1650 alırdım, sürücü sorunu vs. uğraşmamak için.
Şaka mısın abi sen? Ultrada böyle kullanıp 30 35 Fps veriyor. 1650S 4GB VRAM yüzünden 20 FPS alıyor ultrada. İşleyemiyor diyorsunuz atıyorum video al işliyor diyorum FPS diyorsunuz. Ultrada kaç FPS alacak bu kart 2080 değil. Aç kardeşim 4:00'ı 6GB kullanıyor. İstediğin FPS'e göre ayarı düşürürsün. 1650S ile aç bu oyunu bakalım ultrada oynanıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı