ASUS ROG STRIX RX 6700 XT - 11.739 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@B 52 Stratofortress hocam ilgin için düşüncen için çok teşekkür ederim. Etiketleyip unutmadığın için minnettarım.

Şimdilik yıl sonunu bekleme kararı aldım. RTX4000 serisi sonrası fiyatlar umarım daha da aşağı düşer. Kur baskısı sebebiyle yalnızca birkaç linkte indirim oluyor. Yeni kartlarla birlikte genel bi tutar düşüşü sonrası değerlendireceğim.

NZXT H510 flow black kasa, SilverStone Air Blazer 120R ARGB fan aldım. Bu başka bir konunun bilgisi ama ilgili konularda da bilgi yok. Fanları rgb çalıştıracak şekilde takamıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    189,4 KB · Görüntüleme: 44
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    105,7 KB · Görüntüleme: 43
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    238 KB · Görüntüleme: 42
Hocam zaten firmaların ürünlerinde sorun çıkacak tamamıyla sorunsuz bir firma asla olamaz teknoloji ürünleri bunlar birkaç link ucuza kaçtı ama yoksa yerli yabancı en az 300 konu atarım buraya RX 6000 serisinde iyi geliştirdi AMD fakat hala var ya da ben aşırı şanssızım çünkü 5000 serisi bir kart ile de yaşadım yeni aldığım 6700XT ile de yaşayınca iyice soğudum AMD kartlardan tabii ki bu önermem çok kötü kart dememe sebep değil kullanıp memnun olanda çok halada öneririm Türkiye'deki kullanıcıların cebine uygun olarak her zaman RTX 3050 yerine RX 6600 öneririm fiyat performans dengesi olarak.

O bazı konuları biliyorum, 6600 XT'nin ilk çıkışında Sapphire, ASRock gibi kartların Gigabyte/Aorus anakartlarda yaşadığı uyum sorunu görseydin Reddit, AMD forumları kıyamet gibiydi. Burada da Sapphire alanlar çözümü iade edip Gigabyte modeline geçmekte bulmuştu. Sonra bir şekilde düzelttiler ama 1-2 hafta felaketti. Benim anakart MSI olunca hiç sorun yaşamamıştım.

5000 serisini anlıyorum bazı durumlar çare bırakmıyordu da 6700 XT'de sorun yaşamana üzüldüm çok güzel kart halbuki, hatalı mı denk geldi acaba.

O bazı konuları biliyorum, 6600 XT'nin ilk çıkışında Sapphire, ASRock gibi kartların Gigabyte/Aorus anakartlarda yaşadığı uyum sorunu görseydin Reddit, AMD forumları kıyamet gibiydi. Burada da Sapphire alanlar çözümü iade edip Gigabyte modeline geçmekte bulmuştu. Sonra bir şekilde düzelttiler ama 1-2 hafta felaketti. Benim anakart MSI olunca hiç sorun yaşamamıştım.

5000 serisini anlıyorum bazı durumlar çare bırakmıyordu da 6700 XT'de sorun yaşamana üzüldüm çok güzel kart halbuki, hatalı mı denk geldi acaba.

Diyorum ya hocam AMD bana sanki bilerek kötü sıkıntılı kart yolluyor arkadaşa çok iyi fırsat diye geçen hafta 6900XT aldırdım 15k fiyata sürücüleri yanlış kurmuş siyah ekran falan sıkıntı olmuş DDU ile sıfırladım stabil sürücüyü buldum kurdum 1 haftadır sorun olmadan kullanıyor.

@B 52 Stratofortress hocam ilgin için düşüncen için çok teşekkür ederim. Etiketleyip unutmadığın için minnettarım.
En son kart araştırdığınızı söylemiştiniz diye etiketliyordum, rica ederim. :)

Şimdilik yıl sonunu bekleme kararı aldım. RTX4000 serisi sonrası fiyatlar umarım daha da aşağı düşer. Kur baskısı sebebiyle yalnızca birkaç linkte indirim oluyor. Yeni kartlarla birlikte genel bi tutar düşüşü sonrası değerlendireceğim.
Siz bilirsiniz ama fiyatların pek düşesi yok gibi.

NZXT H510 flow black kasa, SilverStone Air Blazer 120R ARGB fan aldım. Bu başka bir konunun bilgisi ama ilgili konularda da bilgi yok. Fanları rgb çalıştıracak şekilde takamıyorum.
Varsa konuda etiketler misiniz? Veya konusunu oluşturunuz.

Yeni serinin beklenmesi taraftarı değilim, dsha yüksek fiyatlandırma ile gelir diye düşünüyorum ve illa ki stok sıkıntısı yaşanacak, dolar kuru da her gün artıyor bunu unutmayın. Şu anki rx 6000 serisinin bu fiyatlara stabilleşmeyi 1 yıldan fazla sürdü ve dolar kurunun daha yüksek olmasına rağmen 6 ay önceki fiyatlarından düşükler. Siz ise dolar kurunun artmasını bekleyip stokların bitirileceği seriyi bekleme kararı almayı planlıyorsunuz. Şu an ellerinde kalmaması için uyguna satıyorlar fakat yeni seride satıcıların böyle sıkıntıları olmayacak.

Tamamda her şey sadece VRAM değil 11k fiyata 6700XT ya da 12.500 civarına 3070 sunsalar her türlü 3070 tercih ederim performans ve stabilite yüzünden yakın fiyatlarda NVIDIA tercih ederim her zaman.

Sonra 14.000 TL civarina 6800 daha mantıklı olurdu e zaten yakın fiyatlar 1500 daha ekle 6900XT satıldı geçen gün o paraya. Ya da daha az ekle 6800XT alalım. Ya da 12500 TL civarına 3070 alacak birine 1500 TL farkla RX 6800 önerelim, bunun sonu gelmez bence 1500 TL büyük bir para ve bu bakış açısı yanlış bir bakış açısı.

Sonra 14.000 TL civarina 6800 daha mantıklı olurdu e zaten yakın fiyatlar 1500 daha ekle 6900XT satıldı geçen gün o paraya. Ya da daha az ekle 6800XT alalım. Ya da 12500 TL civarına 3070 alacak birine 1500 TL farkla RX 6800 önerelim, bunun sonu gelmez bence 1500 TL büyük bir para ve bu bakış açısı yanlış bir bakış açısı.

Para varsa ekle ekle bitmez beklentiye bağlı 6900XT 17k ise biraz daha ekle 3080 al yok daha da ekle Ti al diye gider 1500 TL büyük bir para değil bu devirde artık.

Para varsa ekle ekle bitmez beklentiye bağlı 6900XT 17k ise biraz daha ekle 3080 al yok daha da ekle Ti al diye gider 1500 TL büyük bir para değil bu devirde artık.
6900xt üstüne para eklenip 3080 alınmazki. 6900xt içun 4gb ekstra vramli 3080ti denilebilir. 6900xt'ye kadar eklenip 16k'ya o alındıktan sonra nirvana zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı