ASUS ROG STRIX Scar 18'e hangi performans testleri yapılmalı?

emirhanabalı

Femtopat
Daha fazla  

İyi akşamlar arkadaşlar 2-3 güne laptop gelecek başlıkta yazdığım laptopu aldım ama laptop gelince laptopun performansını tam şekilde verdiğinden emin olmak istiyorum. Sorum şu: Laptop gelince laptopa hangi performans ve stress testlerini yapmalıyım? Bunları yapmak için hangi uygulamaları indirmeliyim? Ücretli veya ücretsiz kesin bir şekilde güvenebileceğim program olmasını istiyorum ve sonuçlar çıktığında elde ettiğim sonuçları neye göre karşılaştırabilirim? YouTube'da birkaç kanal buldum ama çoğu yabancı ve genelde hangi ayarlarda test yaptıklarını anlamak zor oluyor ve bilgisayarı daha önce alıp kullanan varsa tecrübelerini söylerse çok sevinirim. Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinebench R23, 3DMark Timespy ve Superpositon testleri yeterli olur.

Teşekkürler hocam.
Peki testi yaptığım zaman aldığım sonuçları nasıl karşılaştırabilirim ve ne kadar fark varsa sıkıntı var demektir?

Teşekkürler hocam.
Peki testi yaptığım zaman aldığım sonuçları nasıl karşılaştırabilirim ve ne kadar fark varsa sıkıntı var demektir?

Sahip olduğunuz CPU ve GPU'nun zaten testleri vardır. Atıyorum 14900HX ve RTX4090 Timespy testi yazsanız başkalarının testleri çıkar. Aynı şekilde R23 ve Superpositon için de vardır.

Sahip olduğunuz CPU ve GPU'nun zaten testleri vardır. Atıyorum 14900HX ve RTX4090 timespy testi yazsanız başkalarının testleri çıkar. Aynı şekilde R23 ve superpositon için de vardır.

Peki hocam çok rahatsız ettim kusura bakmayın, Timespy testinde internetteki sonuçlarla ne kadar en fazla fark olmalı, 100, 200 veya 500?

Sonucu buraya atar mısınız?

Şu an elimde değil laptop bayram dolayısıyla kargoya verilmedi 1 hafta, ama elimde olunca size atacağım.

Sonucu buraya atar mısınız?

1713221791272.png

Bu YouTube'da izlediğim adamın 3DMark TimeSpy sonucu.

1713221830815.png

Bu ise benim laptopun sonucu hocam, laptoplar aynı.

1713221926607.png

Bu ise benim laptopun sonucu hocam, laptoplar aynı.

Daha iyi bir sonuç almışsınız. Zamanla gelen güncellemeler veya bulunulan ortamın sıcaklığı bile sonuçları etkiler, laptopun hangi modda kullanıldığı da. Armoury Crate üstünde voltaj ayarları vardı, ince ayarlar ile skorları yükseltmek mümkün. Güzel sonuç.

Geri
Yukarı