ASUS ROG STRIX Scope Deluxe TKL için keycap önerisi

Keycaps'lere göre değişir ama sizin klavyenizin aydınlatması zaten iyi. PBT keycaps'ler kullanılmış. Pudding keycaps alırsanız çok daha güzel gözükebilir. Onun dışında pek de gerek yok.
Hocam konusu değil ama siz galiba bu Scope ürünleri bildiğiniz için soruyorum. RX optik anahtarlı model ve benim aldığım Cherry MX Red Switch model arasında RGB aydınlatması farkı var mı?

Hocam konusu değil ama siz galiba bu scope ürünleri bildiğiniz için soruyorum. RX optik anahtarlı model ve benim aldığım Cherry MX red Switch model arasında RGB aydınlatması farkı var mı?

Çok da bir aydınlatma farkı olmuyor.

Benim bildiğim RX Switch yapısında ışık ortadan geldiğinden dolayı çok daha parlak ve soğuk kısım olmadan aydınlatıyor. Ama MX yapısında gelen olarka ışıklar Switch altında kaldığından üst kısımlar daha iyi iken aşağı doğru hafif bir soluklaşma mevcut.

Ha tabii daha parlak LED'ler varsa böyle bir sorun olmayabilir de.

Keycaps'lere göre değişir ama sizin klavyenizin aydınlatması zaten iyi. PBT keycaps'ler kullanılmış. Pudding keycaps alırsanız çok daha güzel gözükebilir. Onun dışında pek de gerek yok.
Şu modeli diyorsanız ABS keycapsler PBT değil.

Hocam bu keycaplerin artıları tam olarak nedir? Ben sırf meraktan alacağım ama eğer lüzumsuzsa almayayım
Pudding keycaplerin bana göre göz alma dezavantajı var. HyperX Alloy Origins klavyemde kullandım. Zaten çok şiddetli bi aydınlatması var. Pudding keycapler ile karanlık odada ışıklar en düşük aydınlık seviyesine ayarlıyken bile çok fazla göz alıyor.

Hocam bu keycapler benim mevcut klavye tuşlarımdan daha mı kalitesiz yoksa benzer kalitedeler mi? Bir de bende büyük CTRL, büyük Enter, küçük shift gibi tuşlar var. Hangisini almalıyım eğer almam gerekirse?

Arkadaşlar bu klavyeye keycap almayı düşünenler için önden söyleyeyim. Ben bugün Steelseries keycap takımını aldım gayet hoş gözüküyor tüm tuşlara oldu lakin bu klavyede Space ve sol CTRL tuşları switch ile sabitlenmemiş, çentiğimsi bir malzeme kullanmışlar, bu yüzden de space tuşunu oturtsanız dahi tam olarak sabitlenmiyor ve çok rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Sol CTRL ise yine bu vidalarla sabitlenmiş ve vidaların dikliğinden switch yuvaya oturamıyor bile çünkü kenarlarındaki vidalar tuşun switch yuvasına oturmasına izin vermiyor, takılıyor bir nevi.

Ayrıca bu klavye modelinde sol CTRL tuşu nerede 2 kat büyüklükte, keycapler ise daha normal boyutlarda bu yüzden oradan da kötü gözüküyor.

Bütün tuşlar uyum sağladı sadece sol CTRL ve Space tuşlarını değiştiremedim. Bu klavyeden olup keycap almayı düşünen varsa duyurayım şimdiden.

Son düzenleme:
Hocam bu keycapler benim mevcut klavye tuşlarımdan daha mı kalitesiz yoksa benzer kalitedeler mi? Bir de bende büyük CTRL, büyük Enter, küçük shift gibi tuşlar var. Hangisini almalıyım eğer almam gerekirse?

Arkadaşlar bu klavyeye keycap almayı düşünenler için önden söyleyeyim. Ben bugün Steelseries keycap takımını aldım gayet hoş gözüküyor tüm tuşlara oldu lakin bu klavyede Space ve sol CTRL tuşları switch ile sabitlenmemiş, çentiğimsi bir malzeme kullanmışlar, bu yüzden de space tuşunu oturtsanız dahi tam olarak sabitlenmiyor ve çok rahatsız edici bir ses çıkartıyor. Sol CTRL ise yine bu vidalarla sabitlenmiş ve vidaların dikliğinden switch yuvaya oturamıyor bile çünkü kenarlarındaki vidalar tuşun switch yuvasına oturmasına izin vermiyor, takılıyor bir nevi.

Ayrıca bu klavye modelinde sol CTRL tuşu nerede 2 kat büyüklükte, keycapler ise daha normal boyutlarda bu yüzden oradan da kötü gözüküyor.

Bütün tuşlar uyum sağladı sadece sol CTRL ve Space tuşlarını değiştiremedim. Bu klavyeden olup keycap almayı düşünen varsa duyurayım şimdiden.
Buna bir çözüm bulabildiniz mi? Sanırım 5.5u imiş ama space için 5.5u satan takım bulamadım, ayrı olarak da yine pudding 5.5u satılmıyor.

Buna bir çözüm bulabildiniz mi? Sanırım 5.5u imiş ama space için 5.5u satan takım bulamadım, ayrı olarak da yine pudding 5.5u satılmıyor.

Hayır. Klavye çok güzel olsa bile ışığını yetersiz bulmam ve keycap takımının uyumsuz olması nedeni ile klavyeyi iade etmiştim. Maalesef pudding keycap ile gelen sol CTRL ve Space tuşları bu klavye ile uyumlu değil. Piyasada da büyük CTRL tuşlu keycap bulunmuyor. O iki tuşu orijinal haliyle bırakınca da uyumsuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Keycap kullanmak istiyorsanız başka klavye tercih etmelisiniz.

Geri
Yukarı