Asus ROG Strix Scope Klavye Armoury Create Güncelleme Hatası

Programı başlat menüsü üzerinde arayın. Çıkan sonuçta programın üzerine sağ tıklayın ve dosya konumunu açın. Eğer başlat menüsündeki kısayolu çıkarsa karşınıza o çıkan kısayola sağ tıklayın ve tekrardan dosya konumunu aç deyin. Böylelikle programın ana dizinine gitmiş olacaksınız.

startmenu.png

Başlat menüsünde yoksa arama bölümüne yazarak aratın.

Son düzenleme:
Programı başlat menüsü üzerinde arayın. Çıkan sonuçta programın üzerine sağ tıklayın ve dosya konumunu açın. Eğer başlat menüsündeki kısayolu çıkarsa karşınıza o çıkan kısayola sağ tıklayın ve tekrardan dosya konumunu aç deyin. Böylelikle programın ana dizinine gitmiş olacaksınız.

Eki Görüntüle 458635

Başlat menüsünde yoksa arama bölümüne yazarak aratın.
Aklıma gelen bütün yolları denedim C: deki bütün asus dosyalarına baktım ama bulamadım asla ve asla hiç biyerden yönetici olarak çalıştıramıyorum.
Bişey sorucam bide kutunun arkasında armoury II uygulamasından bahsediyor armoury crate olarak ismi mi değişti ?

Dosya Ekleri

• armoury.jpg
    armoury.jpg
    88,2 KB · Görüntüleme: 116
@Xacah Programın ilk ismi Armoury Crate. İki farklı versiyonu var. İlk versiyonu yukarıda paylaştığım belirli ASUS cihazlarıyla uyumlu. İkinci versiyonuysa bu tarz ekipmanlara destek veriyor.

Buradan anladığım kadarıyla her ne kadar kendi sitesinden sürücüyü yüklesek de Windows Store üzerinden kurulum gerçekleştiriyor. Windows Store uygulamalarının nasıl yönetici olarak çalıştırıldığına veya çalıştırılabiliyor mu buna dair bir fikrim yok maalesef.

@Xacah Programın ilk ismi Armoury Crate. İki farklı versiyonu var. İlk versiyonu yukarıda paylaştığım belirli ASUS cihazlarıyla uyumlu. İkinci versiyonuysa bu tarz ekipmanlara destek veriyor.

Buradan anladığım kadarıyla her ne kadar kendi sitesinden sürücüyü yüklesek de Windows Store üzerinden kurulum gerçekleştiriyor. Windows Store uygulamalarının nasıl yönetici olarak çalıştırıldığına veya çalıştırılabiliyor mu buna dair bir fikrim yok maalesef.
İlgilendiğin için teşekkür ederim ama artık bende vazgeçtim zaten klavye üzerinden mod değişimi yapabiliyorum belki ilerleyen zamanlarda çözüm yolu bulabilirim zaten windows store üzerinde beta olarak gözüküyor sorun olması doğal herşey için tekrardan teşekkür ederim.

C:\ProgramFiles\WindowsApps dizinine de (Windows Store uygulamalarının indirildiği klasör) göz atabilirsin. Belki bir sonuç çıkar.

Bu dizin yönetici izni istediği için şu yolu izlemen gerekir;

C:\ProgramFiles dizinine git. Yukarıdaki seçeneklerden görünüm bölümüne gel ve sağ tarafta gizli öğeler adlı kutucuğu işaretle. Sonrasında bu dizinde WindowsApps klasörünü görebiliyor olacaksın.

WindowsApps klasörüne sağ tıkla ve özellikler seçeneğine git. Güvenlik sekmesi altında gelişmiş tuşuna bas. Üstte bulunan "Sahibi:" kısmının sağındaki "Değiştir" tuşuna bas. Açılan pencerede "Bu konumdan:" diye bir yer olacak. Orada senin bilgisayarının adı yazıyordur muhtemelen. Aşağıdaki kutucuğa "PCAdı\Administrators" yazarak tamam de (tırnak işaretleri olmadan) ve karşına gelen pencerenin üst kısmında yer alan "Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir" kutucuğunu işaretle. Son olarak sağ aşağıdan Uygula dediğinde klasöre erişim iznin olacak.

C:\ProgramFiles\WindowsApps dizininde Armoury Crate'i arayıp bulabilirsin. Böylelikle .exe dosyasına da ulaşmış olursun.

Örnek resim;

x.PNG

Öncelikle Dediğiniz herşeyi yaptım fakat dll dosyaları eksik falan dediği için yönetici olarak armoury crate uygulamasını çalıştıramadım. 2 Gün önce Windows 10 dışında bir sürümü gözükmüyordu Asus'un sitesinde, şuanda Windows 7 64 bit sürümünü indirdiğimde ROG Armoury II Uygulamasını kuruyor. Başlangıçta Armoury Crate uygulamasını indirmem için uyarı veriyor ama Klavyenin ışıklarını ayarlayabiliyorum. Herşey için Çok teşekkür ederim Sorunum halloldu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı