ASUS ROG STRIX Scope RX alınır mı?

Göz göre göre diyorsunuz ki "bunu alın yeter ki, sonra bozulursa ücretini verip yenisini alırsınız".
Bunca yazdığımdan bunu çıkardıysan, muazzam anlama becerisi. Diyorum ki, son tercih konu sahibinin. Herkesin bakış açısı seninkiyle aynı değil. Aynı değil diye de "Hayır onu almayacaksın, bunu alacaksın" şeklinde bir yönlendirme doğru değil. Artıları sıralarsın, eksileri sıralarsın. En son da dersin ki tercih senin. Ama yok, ne yapıyoruz? Onun yerine "Sakın alma, çöp.".
3 sene demişsiniz. Kimse bir mekanik klavyeyi "3 sene sonra yenisini alırım" diyerek tercih etmiyor.
3+ dedim. 5 sene kullandıktan sonra bir şey bozulduğunda canımı sıkmaz. 12 sene kullanan insanlarda edge case zaten. Kullan at demiyoruz. 3 sene içerisinde bir şey olduğunda ASUS ile iletişime geçip düzelttirme şansı var. 3 sene sonrasında bir şey olduğunda ekstra ücret ödeyip (normalde sanki hotswap olduğunda bedavaya değişiyormuş gibi konuşuyorsun) bozulan tuşu tamir ettirebilir.
Hala Steelseries 6Gv2 kullanan insanlar var, ki klavye 12 senelik.
Hot swap değil. Konumunu kanıtlamak için kötü bir örnek.

Bunca yazdığımdan bunu çıkardıysan, muazzam anlama becerisi. Diyorum ki, son tercih konu sahibinin. Herkesin bakış açısı seninkiyle aynı değil. Aynı değil diye de "hayır onu almayacaksın, bunu alacaksın" şeklinde bir yönlendirme doğru değil. Artıları sıralarsın, eksileri sıralarsın. En son da dersin ki tercih senin. Ama yok, ne yapıyoruz? Onun yerine "sakın alma, çöp.".

3+ dedim. 5 sene kullandıktan sonra bir şey bozulduğunda canımı sıkmaz. 12 sene kullanan insanlarda Edge case zaten. Kullan at demiyoruz. 3 sene içerisinde bir şey olduğunda ASUS ile iletişime geçip düzelttirme şansı var. 3 sene sonrasında bir şey olduğunda ekstra ücret ödeyip (normalde sanki hotswap olduğunda bedavaya değişiyormuş gibi konuşuyorsun) bozulan tuşu tamir ettirebilir.

Hot swap değil. Konumunu kanıtlamak için kötü bir örnek.

"Sakın alma çöp" demedim uydurmayın. Burada hem yalan konuşuyorsun hem de anlama becerisi diye millete laf ediyorsun.
Cihazı almamak için birden fazla sebep saydım. Uzun ömürlü olmayacak bir ürün. Zamlardan sonra kesinlikle alınmaz.
6Gv2 örneği için kötü demişsiniz. Cherry Switch'lerin yay sesi ve hissiyatı dışında kötü bir yanı yok. 16 senedir kalitesini kanıtlamış bir Switch zaten. Burada ASUS'un kendi yaptığı Switch mi daha uzun ömürlü olacak.
ASUS'u almak için bir sebep bile saymadınız. Hem dediklerime hem de bana laf ediyorsunuz.
Gidin başka forumlarda takılın. Çoluk çocuğa kendi sevdiğiniz fiyatını hak etmeyen ürünler önerin. Belki de bundan mutlu oluyorsunuz.

Fiyatı düşmüşken bunu alsın. Her yönüyle çok daha kaliteli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yalan söyleyeyim güzel gözüküyor hiç önerene rastlamadım Gmmk2'yi 5075B ile farkı neler?
Malzeme kalitesi Gmmk2, switch 5075B, ayrıca 5075B kablosuz.
Gmmk2 Türkçe ve Türkiye'de satıldığı için garantisi düzgün.
Normalde 3500-4000₺ civarı idi. Lakin 2500₺ iyi fiyat.

6gv2 örneği için kötü demişsiniz.

Ürüne kötü demedim. Senin konumun açısından kötü dedim. Hot swap klavye savunurken, hot swap olmayan klavyeyi örnek veriyorsun.

ASUS'u almak için bir sebep bile saymadınız. Hem dediklerime hem de bana laf ediyorsunuz.
Gidin başka forumlarda takılın. Çoluk çocuğa kendi sevdiğiniz fiyatını hak etmeyen ürünler önerin. Belki de bundan mutlu oluyorsunuz.

"Uff, acıttı." Dememi bekliyorsun sanırım. ASUS'u almak için bir sebep bile saymadım, başından benim önerim değil çünkü. Benim mesajım en başından "alınmaz, sakın. Çünkü hot swap değil." şeklinde bir argümanı olan kişiye karşı, "benzeri bir spekülasyon sıvı geçirmezliğiyle ilgili yapılabilir"di. Sıvı teması olduğu zaman board bozulacak. Benzeri bir spekülasyon. Artıları eksileri saymaktan başka bir şey yapmadım.

Son kısım için; bana istediğin kadar saldırabilirsin. Ben en başından beri bir şey önermedim, dikte etmedim. Fikir belirttim, senin aksine.

Ürüne kötü demedim. Senin konumun açısından kötü dedim. Hot swap klavye savunurken, hot swap olmayan klavyeyi örnek veriyorsun.

Uff. Acıttı... dememi bekliyorsun sanırım. Asus'u almak için bir sebep bile saymadım, başından benim önerim değil çünkü. Benim mesajım en başından "Alınmaz, sakın. Çünkü hot swap değil." şeklinde bir argümanı olan kişiye karşı, "Benzeri bir spekülasyon sıvı geçirmezliğiyle ilgili yapılabilir"di. Sıvı teması olduğu zaman board bozulacak. Benzeri bir spekülasyon. Artıları eksileri saymaktan başka bir şey yapmadım.

Son kısım için; bana istediğin kadar saldırabilirsin. Ben en başından beri bir şey önermedim, dikte etmedim. Fikir belirttim, senin aksine.
Hotswap ile sıvı geçirmezliğin bir bağlantısı yok.
Hotswap, switch durduk yere bozulursa değiştirebilmek için.
Sıvı teması ise tamamen kullanıcı hatası.
Belirttiğin fikrin savunduğu bir şey yok. Sadece etrafına saldırıyorsun.

Belirttiğin fikrin savunduğu bir şey yok. Sadece etrafına saldırıyorsun.
Etrafa mı saldırıyorum?
3 sene sonra garantisi bitince tek tuşu bile bozulursa ne yapacaksın merak ediyorum.
Daha ne olacak? Cherry MX kötü diye bu switch gereksiz seviyede övüldü. Üstüne haketmediği kadar zamlandı.
Bu kadar saçma bir yazıyı uzun zamandır okumadım.
Kullan at mantığı ile kimseye bir şey önermeyin siz. Kendiniz kullan at yapabilirsiniz.
Burada hem yalan konuşuyorsun hem de anlama becerisi diye millete laf ediyorsun.
Saldırdığımı iddia ettiğin fikre dönelim senin bu mesajlarına baktıktan sonra;
Herkes için hot swap şart değil. Garanti ve firma güveni burada devreye giriyor. Benzeri bir spekülasyonu 5075B Plus için yapabiliriz. Su geçirmezliği bile yok. Su dökülse board bozulur. Scope RX'in IP 57 sertifikası var.
Şunları da ekleyeyim de;
"Sakın alma, çöp."
Alınmaz. Sakın.

Etrafa mı saldırıyorum?
Saldırdığımı iddia ettiğin fikre dönelim senin bu mesajlarına baktıktan sonra;

Kendi yazdıklarınızı baştan okuyun en iyisi. 🙂
Göz göre göre, artık alınmayacak ürün öneriyorsunuz. Artık alınacak bir ürün olmadığını ne zaman anlayacaksınız?
Suya dayanıklı diye ederinin 2 katı fiyatı mı ödemesini istiyorsun arkadaşın?

Kendi yazdıklarınızı baştan okuyun en iyisi. 🙂
Göz göre göre, artık alınmayacak ürün öneriyorsunuz. Artık alınacak bir ürün olmadığını ne zaman anlayacaksınız?

Ürünü nerede önermişim? Okuma yazman var değil mi? Konuda ki ilk mesajımı biliyorsun değil mi? Hani senin de beğenmiş olduğun mesaj. Okumamış olman imkansız. :D

1712862483722.png

Hiçbir öneri de bulunmadım. Fikir belirttim. Attığım mesajların hepsi kişilerin bir şeyi tek bir konudan değerlendirmeye almayacağı.

1712862561239.png

Klavyeden anlamayıp sadece teknik özellikleri okuyup ASUS'u en iyi klavye ilan etmişsiniz bu yorumunuz ile.
Dediklerinizin hepsi kısmen yanlış. Şu Switch'lerin savunulacak hiçbir şeyi yok. Tek iyi yanı Cherry MX'ten iyi olması.

• İyi MX Switch'lerin hissiyatı çok daha iyi.
  • Keycap bulamazsın.
Daha ne olacak? Cherry MX kötü diye bu Switch gereksiz seviyede övüldü. Üstüne hak etmediği kadar zamlandı.
Bir mantığı yok artık.

İlk saldıran kişi sensin bu arada. Bunu da ekleyeyim şuraya.

En başından beri kimse bir şey alsın diye uğraşmıyorum. Ona uğraşan sensin. Ben fikir belirtiyorum. Bir şey için eksi olarak belirttiğiniz şey, diğerine karşı artı olabilir. Sıvı geçirmezlik belki gerçekten kişinin ekstra puan vereceği bir şey olabilir. Objektif bir şekilde değerlendiriyorum. En başından ikisini de kötülemedim ben senin aksine. Hatta hiçbir şey kötülemedim şu noktaya kadar. :D Bu noktadan sonrası da göz ardı.

Çoluk çocuğa kendi sevdiğiniz fiyatını hak etmeyen ürünler önerin. Belki de bundan mutlu oluyorsunuz.

Herkes için hot swap şart değil. Garanti ve firma güveni burada devreye giriyor. Benzeri bir spekülasyonu 5075B Plus için yapabiliriz. Su geçirmezliği bile yok. Su dökülse board bozulur. Scope RX'in IP 57 sertifikası var.
Bunca yazdığımdan bunu çıkardıysan, muazzam anlama becerisi.
Yazdıklarınız bunlar. Ben yazmadım bunları.
Şahsınıza laf etmedim. Scope RX alınmaz dedim. Buna rağmen "anlama becerisi" diye devam eden sizsiniz.
Senin kadar kindar birini Sosyal'de daha önce hiç görmedim. Ne üslüp biliyorsun. Ne de kendi yazdıklarını idrak edebiliyorsun.
Kötü ürünü kötüledim diye şahsıma kadar laf ediyorsun. Kendine gel.

Geri
Yukarı