Elektronik ASUS ROG Strix Scope RX RED Switch Klavye 1749 TL

Cidden ROG diye 2000 TL vermek akıl kârı değil bence. Fiyatları şişirip duruyorlar.
Aynen dostum haklısın. Ürün zaten üzerinde ROG yazan kartondan ibaret. Yurtdışında 70-100 dolar aralığında satılan ürünün de fiyatını öyle şişirmişler ki 1749 tl ye satıyorlar. Dolar sanki 19 tl mi fiyatı 1749 tl olsun. Yazıklar olsun bu satıcılara ! Ameriganın oyunu bu. Almayın arkadaşlar. Gidin vestel, casper yerli malı alın :D

Razer Green Switch klavye kullanıyorum. Sesi, özellikle geceleri çok rahatsız edici oluyor. ASUS'un red Switch'leri ses konusunda nasıl? Sessiz bir mekanik klavye arıyorum.
Ürün hakkında genel değerlendirmem;

Üç aydır kullanıyorum, outemu kırmızı switch'e göre sessiz ama membran bir klavyeye göre sesli. Tuş basış hissiyatı çok hassas ama net, tuşlar sağa sola oynama yapmıyor. Enter, backspace, space, shift, lctrl gibi tuşların hissiyatı tok. Oyun için standart bir red switch'e göre fark yaratır mı emin değilim ama yazı yazmak daha keyifli. Tam boyutlu bir klavyeye göre oldukça kompakt. Sağda solda boş alan yok, multimedya tuşları F tuşları ile ortak. Multimedyaya FN kombinasyonu ile ulaşabiliyorsunuz veya FN Lock aktif edip üst kısmı doğrudan multimedyaya ayırabiliyorsunuz. Yapı kalitesi çok iyi, kablo fazlasıyla kalın. Işıklandırması güzel her tuşun kendine ait ledi var. Tuş diziliş aralıkları yeterli, tuşlara yapılan punto baskısı büyük ve kaliteli. Tuş yapısı ayrıca kaliteli, özel bir kaplaması var mı bilmiyorum ama eski klavyeme göre kalite farkı bariz. Alışmak ilkten zor geldi çünkü belirttiğim gibi biraz hassas bir klavye fakat alıştıktan sonra başka klavyeyle rahat edemedim. Bence tek eksisi yazılımı, ağır çalışan ve işlevselliği sorgulanabilir bir yazılım olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı