Elektronik ASUS ROG Strix Scope RX RED Switch - 1306TL

Bayadır klavye arıyorum indirime girsin güzel bir şey alayım diye ama yok.. En çok istediğim özellik tuşlara özel RGB atamasıydı, bu klavyenin RGB özellikleri güzel ama sanırım tam manasıyla istediğim şey yok.

Artık pes ettim ve bu klavyeden aldım. En azından tuş hissiyatı çok güzel denilmiş yada ASUS Rog ekosistemi felan yaparım, RGB'si de artık olduğu kadar napalım 😬

Konuda uzun mesajım mevcut hocam. Bu klavyeyi aldığımda 6-7 adet klavye olmuştu evde bunlardan biri de Logitech G513 Blue Switch idi. Hissiyat olarak bu klavyenin yanına yaklaşamaz maalesef. Tabii bu benim fikrim Blue swich kullanan klavyeleri seven biri olarak bu klavyeden çok memnunum. Razer Ornata'da hissiyat ve ses olarak beni memnun etmişti denemediyseniz bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Blue Switch bir klavye düşündüğüm zaman gene MX veya NX yerine RX Blue tercih ederim. Muhtemelen bu klavye ile uzun süre devam ederim zaten.

CTRL tuşunun geniş olması avantaj. Ses açma kapama tekerleği yok Corsair K95'ten sonra bunu bir süre aradım ama çok kısa sürede el FN ve F10-F11 multimedya tuşlarına alışıyor.

Kasayla birlikte eşleştirmiş halde resimde ekleyim bazen beyaz bırakıyorum klavyeyi çünkü kırmızı RX'ler harika duruyor;
Aldım hocam, pişman olmam inşallah.

Bu arada bende ekleme yapayım. Membran klavyeden mekaniğe geçince alışma süreci oluyor. Özellikle basış hissiyatı ve ses konusunda. Ben birkaç mekanik klavye denedim, basış hissiyatı olarak en güzeli buydu. MX Red gibi ilk basış hissiyatı hissiz olmadığından dolayı bunun basış hissiyatı daha güzel. Sesi de tok bir klavye, yavaş yazarken ses çıkarmıyor pek. Kablosuz klavye beklediğim için almıyorum yoksa yedek olsun diye bu fiyata alınıp kenara bile konabilir.

Konuda uzun mesajım mevcut hocam. Bu klavyeyi aldığımda 6-7 adet klavye olmuştu evde bunlardan biri de Logitech G513 Blue Switch idi. Hissiyat olarak bu klavyenin yanına yaklaşamaz maalesef. Tabii bu benim fikrim Blue swich kullanan klavyeleri seven biri olarak bu klavyeden çok memnunum. Razer Ornata'da hissiyat ve ses olarak beni memnun etmişti denemediyseniz bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Blue Switch bir klavye düşündüğüm zaman gene MX veya NX yerine RX Blue tercih ederim. Muhtemelen bu klavye ile uzun süre devam ederim zaten.

CTRL tuşunun geniş olması avantaj. Ses açma kapama tekerleği yok Corsair K95'ten sonra bunu bir süre aradım ama çok kısa sürede el FN ve F10-F11 multimedya tuşlarına alışıyor.

Kasayla birlikte eşleştirmiş halde resimde ekleyim bazen beyaz bırakıyorum klavyeyi çünkü kırmızı RX'ler harika duruyor;
hocam şuan scope'tan yazıyorum. İyi güzel klavye fakat biraz alışma sürecim olacak. Ve tuşlar tahmin ettiğim gibi bir tık yumuşak ve önceki yorumumda bahsettiğim o daktilo hissiyatını istediğim gibi alamıyorum. O yüzden razerden örnek vermiştim green switch o hissi daha iyi veriyor sanırım. Ama bu da pişman etmez gibi en azından uygun fiyata kaliteli bir ürün. Bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler.

hocam şuan scope'tan yazıyorum. İyi güzel klavye fakat biraz alışma sürecim olacak. Ve tuşlar tahmin ettiğim gibi bir tık yumuşak ve önceki yorumumda bahsettiğim o daktilo hissiyatını istediğim gibi alamıyorum. O yüzden razerden örnek vermiştim green switch o hissi daha iyi veriyor sanırım. Ama bu da pişman etmez gibi en azından uygun fiyata kaliteli bir ürün. Bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler.
Hocam memnun olmadığınız bu fiyata çok kötü özellik dediğiniz bir yanı var mı? Yakın zamanda belki ben de alabilirim.

Hocam şu an Scope'tan yazıyorum. İyi güzel klavye fakat biraz alışma sürecim olacak. Ve tuşlar tahmin ettiğim gibi bir tık yumuşak ve önceki yorumumda bahsettiğim o daktilo hissiyatını istediğim gibi alamıyorum. O yüzden Razer'den örnek vermiştim Green Switch o hissi daha iyi veriyor sanırım. Ama bu da pişman etmez gibi en azından uygun fiyata kaliteli bir ürün. Bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler.

Daktilo hissiyatı diyorsun ama red Switch alıyorsun. Mantıksız bir eleştiri.

Razerın green switchleri senin için daha uygun. Hem daktilo hissini veriyor hem de blue gibi tak tak tak sesi pek yok. Green switch red ile blue arasında bir switch ve senin isteklerin green switchi tanımlıyor işte.

Hocam memnun olmadığınız bu fiyata çok kötü özellik dediğiniz bir yanı var mı? Yakın zamanda belki ben de alabilirim.
valla hocam red switch istiyorsan gayet güzel, tavsiye ederim. Sadece sol ctrl tuşu normal boyutta olsa daha iyi olurmuş. Red switch tercih etmek istediğim noktada eleştirebileceğim tek yanı bu. Haa genel olarak bakarsak çok bana uygun bir klavye değil bana fazla yumuşak geldi, ama dediğim gibi red switch isteyen biri için gayet iyi.

Daktilo hissiyatı diyorsun ama red Switch alıyorsun. Mantıksız bir eleştiri.
ben kendimle ilgili olan uyumsuzluklardan bahsettim. Elbette ben de biliyorum o hissiyatı vermeyeceğini, zaten daha ziyade farklı noktalarından bahsettim yumuşaklığı v.b gibi. Sadece benim aradığım klavye daha farklı beklentilerim daha farklı, tam olarak beklentimi karşılamadığından bahsettim. Gereksiz bir eleştiri göremiyorum.

Razerın green switchleri senin için daha uygun. Hem daktilo hissini veriyor hem de blue gibi tak tak tak sesi pek yok. Green switch red ile blue arasında bir switch ve senin isteklerin green switchi tanımlıyor işte.
evet tam olarak öyleymiş, bunu red switch'i adam akıllı kullanınca daha iyi farkettim. Green best gibi duruyor.

Son düzenleme:
Klavye elime ulaştı, şuan bu klavyeden yazıyorum ve gerçekten çok güzel olduğunu söylemek isterim. Klavyede kağıt üstünde baktığımızda eksik hiçbir şey yok zaten ve RX switch hissiyatı da muazzam bence.

Switchlerin hissiyatı ve sesi konusunda şunu söyleyebilirim ekstra fazladan ses çıkmıyor ve daktilo gibi olarak tabir edilen sert bir basımı da yok. Kırmızı switchlerden çok fazla ses ve sertlik beklenmemeli zaten zira switchlerin renginin olmasının amacı da bu. Eğer çok sert bir basış hissiyatı istiyorsanız yeşil switchlere yönelmeniz lazım.

Klavye hassasiyeti çok fazla yani bu kadar hassas olmasına gerek var mıydı bilemiyorum :S Buna alışmak gerekecek.

Birde ekstra olarak beni çok mutlu eden bir detay var o da per-key RGB yani tuş bazlı özel RGB ataması. Ben yok zannediyordum, bunun olmasını çok istiyordum ama indirimden dolayı olmasad da alayım diyerek almıştım ama varmış. Aura Creator uygulamasıyla sınırsız şekilde özelleştirme yapılabiliyor. Tuşlara hem özel renkler hemde özel efektler atanabiliyor bu açıdan gerçekten çok memnun kaldımi.

Genel olarak beklediğimin ötesinde bir klavye diyebilirim. Bilek desteği olmaması kişisel olarak artı veya eksi sayılabilir, bana göre bir eksi. Evet gözardı edilebilir belki ama şöyle güzel rahat bir bilek desteği eklenmiş olsaydı bana göre kusursuz bir klavye olurdu. Eğer eksiden sayılıyorsa tek eksisi bu bana göre.

Alacak arkadaşların özel soruları olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı