ASUS ROG STRIX ve AMD tabanlı PC toplama tavsiyesi / RAM ve kasa tavsiyesi

Bütçe
13000 TL

TahaCetinsoy

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
merhaba sayın Technopat üyeleri,
Bu zor dönemde hem yayın yapmak için hem de teknolojiye para vermeyi sevdiğim için bilgisayar toplamaya karar verdim. Bilgisayar parçalarım şu yönde olacaktır:

1)ASUS ROG STRIX X570-F GAMING AMD X570 AM4 Ryzen DDR4 4400MHz ( O.C.) M.2 anakart.
2)ASUS Radeon ROG STRIX RX 5700 XT Gaming OC 8 GB GDDR6 256Bit DX12 AMD ekran kartı.
3)AMD Ryzen™7 3800X soket AM4+wraithprism(RGB) 3.9 GHz 32MB 105W 7nm işlemci.
4)Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (okuma hızı 3500 MB / yazma hızı 3200 MB)
5) G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z DDR4 4133MHz CL19 1.35V Dual kit RAM.
6)ASUS ROG STRIX 650W 80 Plus Gold güç kaynağı

Kasa için maalesef güzel bir şey bulamadım, tamamen tavsiye üzerine almaya düşünüyorum. Kendisinden çok fanlı ve RGB olanından alabilir fakat onun için en fazla 1.000 TL'yi vermeyi düşünüyorum. Fiyat performans olabilir. Ayrıca bu RAM'ler fazla mı gelir? Bu sistemle uyumlu olur mu? Anakartı bilerek yüksek tutuyorum ki ileride işlemci güncellemesi yapabileyim diye. Ayrıca ilerleyen zamanlarda ayrı bir SSD almayı da planlıyorum. Arkadaşlar yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Vatan Bilgisayar 17-19 Nisan arasında KDV indirimi yaptı. Bu süreç içerisinde almayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı