ASUS ROG STRIX X570-F BIOS Güncellemesi

Denizcan Deniz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bende ASUS ROG STRIX X570-F GAMING Anakart bulunmaktadır. Bilgisayarı yeni dopladım. İşletim sistemi kurmadan önce mi BIOS'u güncellemeliyim? Windows'u kurduktan sonra mı?
Bir de başka bir şeyini güncellemem gerekiyor mu? Chipsettir vs. vs.

Bir de ASUS anakartlarda kendi içinde internet üzerinden güncellenebildiğini duydum nasıl oluyor biraz bahsedebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam önce BIOS güncellemesi yapmamızı tavsiye ediyordu Recep Baltaş.

BIOS güncellemesi internetten yapmak için F2 tuşu ile BIOS'a girdikten sonra tool menüsünden ASUS EZ Flash 3 Utility'e girmen lazım ardından via Internet seçeneğini seçersen BIOS güncellemesi başlayacaktır. Ben z390 kullanıcısıyım arayüzler farklı olabilir ama menülerden ASUS EZ Flash 3 kısmını bulursan halledebilirsin.

@eye of eagle nin dediği gibi BIOS üzerinden via internet seçeneği ile de güncelleyebilirsiniz.
EZ Update ile masaüstü ortamında güncelleme yapabilirsiniz. Elektrik kesintisi olmasın diye de dua edin.
İşletim sistemini seçtikten sonra "Utilities" seçeneğinin altındaki "Tümünü göster" i seçin.

1586908190812.png

USB ile BIOS güncellemesi de yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış hatırlamıyorsam önce BIOS güncellemesi yapmamızı tavsiye ediyordu Recep Baltaş.

BIOS güncellemesi internetten yapmak için F2 tuşu ile BIOS'a girdikten sonra tool menüsünden ASUS ez flash 3 Utility'e girmen lazım ardından VIA ınternet seçeneğini seçersen BIOS güncellemesi başlayacaktır. Ben Z390 kullanıcısıyım arayüzler farklı olabilir ama menülerden ASUS ez flash 3 kısmını bulursan halledebilirsin.

Çok teşekkür ederim.
@eye of eagle nin dediği gibi BIOS üzerinden via internet seçeneği ile de güncelleyebilirsiniz.
EZ Update ile masaüstü ortamında güncelleme yapabilirsiniz. Elektrik kesintisi olmasın diye de dua edin.
İşletim sistemini seçtikten sonra "Utilities" seçeneğinin altındaki "Tümünü göster" i seçin.

Eki Görüntüle 536172

USB ile BIOS güncellemesi de yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı