ASUS ROG STRIX XG249cm alınır mı?

@ALPHA341 Dostum daha almadıysan geç olmadan XG249cm almaktan vazgeç, çünkü fiyatını hak etmiyor. ROG ile göz boyatılmaya çalışılan bir model. Aynı paraya XG2431 gibi bir oyun canavarı varken XG249cm'nin tercih edilebilirliği kesinlikle yok.

@Endlessfear tamamdır sağ ol yorumun için.

@Endlessfear sana birkaç soru daha sormak istiyorum monitörü almama az kaldı birkaç bilgiden daha emin olmak istiyorum kullandığın için monitör G-SYNC desteklimi bir de ELMB vb monitörün özellikleri işlevsel mi?

G-SYNC destekli donanım olarak içinde yok tabii ki ama desteği var.

@Endlessfear Yani Nvidia ekran kartıyla sorunsuz bir şekilde G-SYNC kullanabilirmiyim desteği varsa

@BerkayZ87 dediniz monitörün özellikleri ile benim sorduğum monitörün özellikleri hemen hemen aynı fiyat olarakda

@BerkayZ87 ben rog barındırdığı ekran özelliklerinden dolayı tercih etmiştim sizin önerdiğiniz monitörde ne gibi özellikler bulunmakta biliyorsanız

@BerkayZ87 dediniz monitörün özellikleri ile benim sorduğum monitörün özellikleri hemen hemen aynı fiyat olarak da.
Kagit ustu ozelliklere bakarak boyle demen normal, ama is pratik incelemelere dokulunce XG249cm epey geri kaliyor maalesef XG2431'e gore. Secim senin, ben XG2431'i onerdim, alirsin almazsin o senin bilecegin is.

@BerkayZ87 ben demin ufak bi baktım ama dediğiniz monitörde G-SYNC bulunmuyor ekran kartım Nvidia olcağı için sıkıntı olabilir fps oyunlarında onun dışında ikiside Fast Ips

@BerkayZ87 Çoğunlukla Fps oyunları oynadığım için en iyi performansı sunucak monitörü arıyorum

Epeyden bir karşılaştıma yaptım ekran özellikleri böyle@BerkayZ87

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-12-23-18-07-23-681_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-23-18-07-23-681_com.android.chrome.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 34
@ALPHA341 G-SYNC uyumlulugu belirtilmese de G-SYNC uyumlu bir monitor. Buradan incelemesine bakabilirsin.

Bu monitorde ayni BenQ XL2546K'deki gibi DyAc+ teknolojisi var, ismi de PureXP. Bu ozelligi aktif ettigimizde bir miktar parlaklik kisiliyor ancak mukemmel bir motion blur azaltma etkisi elde ediyoruz.

@BerkayZ87 sizin monitörde 0.5ms(MPRT) 1ms(GTG) MPRT tam olarak ne anlama gelmekte benim dediğim monitörde 1ms(GTG) değeri veriyor ama MPRT değeri de nedir bilmiyorum aynı zamanda sizce benim dediğim monitörün ne gibi ms değerleri verir fps oyunlarında aşırı derecede sıkıntı çıkarırmı bunlada ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim

@ALPHA341 O degerlere bakmani tavsiye etmem, cunku onlar pazarlama taktigi. Her iki monitorun de ortalama GtG degeri 1ms degil ama yeterince hizlilar. MPRT konusunda ise XG249cm'de ELMB teknolojisi var, XG2431'de ise PureXP teknolojisi var. XG2431'de PureXP teknolojisi mukemmele yakin calisiyor. XG249cm'de ise o kadar iyi degil.

@Endlessfear yani NVIDIA ekran kartıyla sorunsuz bir şekilde G-Sync kullanabilir miyim desteği varsa.

@BerkayZ87 dediniz monitörün özellikleri ile benim sorduğum monitörün özellikleri hemen hemen aynı fiyat olarak da.

@BerkayZ87 ben ROG barındırdığı ekran özelliklerinden dolayı tercih etmiştim sizin önerdiğiniz monitörde ne gibi özellikler bulunmakta biliyorsanız.

Elbette kullanabilirsin ben kullanıyorum. Hiçbir problem yaşamadım. Ama dediğim gibi bu fiyat bandında daha iyileri varsa onları da tercih edebilirsin. Nihayetinde ciddi bütçeler ayırıyoruz. En çok faydayı sağlayacak ürünü almalısınız.

Geri
Yukarı