ASUS ROG STRIX Z490-E Türkçe kılavuzu nereden bulunur?

SaydanS

Hectopat
ASUS ROG STRIX Z490-E Gaming anakart aldım. Anakart bugun elime ulaştı. Fakat bunun içinden cıkan kılavuz doğal olarak İngilizce. Ben bunun Türkçesini PDF olarak bulabilir miyim?

Sitelerinde Türkçe yok. Hangi konuda yardım istiyorsun? Ben çevirerek yardımcı olayım sana.

Evet siteye ben de baktım. Türkçe yok. Bütün montajı yaptım fakat sıvı sogutmanın 2 fan kablosu içindeki aparatla tek fan girişine dönüşüyor bu birincisi. İkincisi sıvı sogutmamım işlemci sogutucu kısmındaki fan kablosu. ASUS anakartın içinden cıkan kucuk ufak fan kablosu. Kasanın arkasında bulunan fan kablosu ve kasanın onunde olan 3 adet fan kablolarını nereye takacağım bilmiyorum. Kitapcıkta fan giriş ısımlerı CPU fan - CPU OPT - chafan1 - chafan2 - VRM hs fan - AiO pump - m2.fan - W pump + şeklinde. Amper ve woltaj degerleri değişkenlik gösteriyor. Bir de hız ayarları. Hangi fanı nereye takacağım sapıttım.

Sıvı soğutmadaki 2 fanı tek fan yaptırdığınız dönüştürücüyü CPU_OPT, sıvı soğutmanın pompadan (işlemci soğutucusu kısmı) çıkan kabloyu AIO_PUMP, kasanın arkasındaki ve önündeki kabloları da CHA_FAN portlarına takman lazım. Öndeki ve arkadaki fanlar için yeterli CHA_FAN portu yoksa bir çoğaltıcı alman gerekiyor.

Sıvı soğutmadaki 2 fanı tek fan yaptırdığınız dönüştürücüyü CPU_OPT, sıvı soğutmanın pompadan (işlemci soğutucusu kısmı) çıkan kabloyu AIO_PUMP, kasanın arkasındaki ve önündeki kabloları da CHA_FAN portlarına takman lazım. Öndeki ve arkadaki fanlar için yeterli CHA_FAN portu yoksa bir çoğaltıcı alman gerekiyor.

Şu cevap o kadar iyi oldu ki. Gerçekten çok sağolasın. Ne yapacağımı sapıtmıştım. :) Bir şey olursa size özelden yazabilir miyim?

Doğru diyorsunuz. Attığınız linktekini aldım. Bunun baglantısını CHA_FAN baglantısının birine takacağım değil mi?
Evet, öyle. Şu mesajımda birine daha anlatmıştım. SYS_FAN ile CHA_FAN aynıdır.

Elindeki tüm fanları çoklayıcıya bağla. Buraya bağlayacaksın. Molexi de bağlaman gerekiyor. Zaten PSU'ya bağlamışsın.

Sonra bu ucu anakart üzerindeki SYS_FAN'a bağlayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı