ASUS ROG Swift PG259QNR monitörde beyaz renkler de çok ışık oluyor

r0J 21

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS monitör 360
Asus
ROG Swift PG259QNR 24.5" 360Hz 1ms (HDMI+Display+USB) G-Sync Full HD IPS. Arkadaşlar kullanmakta olduğum bu monitörde, beyazlar aşırı parlak. Google sayfasında bile beyaz renk çok parlak hafif buharli ve lekeli gibi. Gözlerimi acayip ağırtıyor. Sadece beyaz renkte öyle, diğer renklerde bir sıkıntı yok. Benle aynı monitörü kullanıp bu sorunu yaşayan varmı. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Asus
ROG Swift PG259QNR 24.5" 360Hz 1ms (HDMI+Display+USB) G-Sync Full HD IPS. Arkadaşlar kullanmakta olduğum bu monitörde, beyazlar aşırı parlak. Google sayfasında bile beyaz renk çok parlak hafif buharli ve lekeli gibi. Gözlerimi acayip ağırtıyor. Sadece beyaz renkte öyle, diğer renklerde bir sıkıntı yok. Benle aynı monitörü kullanıp bu sorunu yaşayan varmı. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Monitörün kendi ayarlarından (var ise) kontrast'ı kısın. Yoksa Ekran kartı sürücü uygulamasından da düşürebilirsiniz kontrast ayarını.

Düşürdüm, hiç bir faydası yok. Paralaklık %60 kontrast %50 yaptım. Monitöründe sürücüsü falan yok gibi, sitesindende baktım.

Düşürdüm, hiç bir faydası yok. Paralaklık %60 kontrast %50 yaptım. Monitöründe sürücüsü falan yok gibi, sitesindende baktım.
Gamma degerini degistirmeyi dene, fayda etmezse R G B ayarlarini kademeli olarak esit bir sekilde dusurmeyi dene.

Monitor ayarlarindan R-G-B degerlerini dusurmeyi dene. Ornegin 255-255-255 ise 240-240-240 yap. Veya 100-100-100 ise 90-90-90 yap. Fayda etmezse kontrast degerini degistirmeyi dene. Yine fayda etmezse Gamma degerini degistir.
Gammayı 2.2 den 2.4 çektim biraz faydası oldu. Ama o buharımsı lekeli hali halen devam ediyor.

Gammayı 2.2 den 2.4 çektim biraz faydası oldu. Ama o buharımsı lekeli hali halen devam ediyor.
Buharimsi lekeliden kastin tam olarak ne anlamadim hocam. Fotograf ile aciklayabilecegin bir sey ise veya ayni problemi internette bulabiliyorsan bi' at istersen.

Şuan evde deilim foto çekmek için. Nasıl anlatayım, öyle parmak izi lekeler var gibi ama ne kadar temizlesende gecmiyor.ekranin dışında deilde içinde var gibi, Dedigim beyazlarda gözler agırıyor ve bulanik gosteriyor ekran. İnşaallah anlata bilmişimdir.

Geri
Yukarı