ASUS ROG Swift PG259QNR vs MSI Oculux NXG253R

salvation26

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 monitör arasında kaldım. Hangisini almalıyım sizce?

MSI daha iyi, onu tercih edin.

Aynı model değil ama pg259qnr kardeşi pg259qn vs msi nxg253r karşılaşmasında msi asusu tokatlamıştır, asusta overshoot var, muhtemelen pg259qnr de de overshoot vardır.

Adsız.png

Bende bugün XG2431 alacak iken bir anda bütçem artınca 360Hz almaya karar verdim fakat Alienware AW2523HF aldım (İtopya sitesinden 12,599 TL'ye gece fırsatından aldım) başlıktaki iki monitörede baktım XL2566k alacaktım TN panel ve gereksiz pahalı olmasından dolayı vazgeçtim. Başlıktaki iki monitörde de aşağıdaki gibi overshoot problemleri vardı o yüzden vazgeçtim.

ASUS'un hız ayarı olarak normalde seçeneğinde 1.9 ms sunuyor overshoot 14.3
MSI'nin hız ayarı olarak normal seçeneğinde ise 4.7 ms sunuyor 0 overshoot var.

ASUS'un Extreme ayarında 1.8ms sunuyor ama 30.3 overshoot var.
MSI Fast seçeneğinde 1.8ms sunuyor ama 15.2 overshoot var.
MSI fastest seçeneğinde 1.6ms sunuyor ama 35.0 overshoot var.

• Rtings sitesinde ASUS için yazılan overshoot yazısı:
    ASUS ROG Swift PG259qn, maksimum yenileme hızında mükemmel bir tepki süresine sahiptir ve hızlı hareket eden sahnelerde net görüntüler sağlar. Önerilen aşırı hız ayarı, 'aşırı' seçeneği gibi çok fazla miktarda aşma eklemeden en iyi performansı sağladığı için 'normal'dir. 'kapalı' seçeneği neredeyse hiç aşmaz, ancak yanıt süresi daha yavaştır. Daha az aşımlı bir 360Hz monitör istiyorsanız, aynı zamanda özelleştirilebilir bir aşırı hız deneyimi sunan Dell Alienware AW2521H veya BenQ ZOWIE XL2566K'yı inceleyin.

• Rtings sitesinde MSI oculux için yazılan overshoot yazısı:
  • MSI oculux nxg253r, maksimum yenileme hızında olağanüstü bir yanıt süresine sahiptir. Önerilen yanıt süresi ayarımız olan 'normal'de, yanıt süresi 360 Hz'lik bir monitör için biraz yavaştır, ancak hareket yine de inanılmaz görünür ve herhangi bir aşım yoktur. 'hızlı' ayar çok daha hızlı yükselme/düşme süresine sahiptir ve çoğu geçişte MSI tarafından ilan edilen 1 Ms'lik yanıt süresine ulaşır, ancak gözle görülür bir aşım vardır. 'normal' mod, hızlı hareket eden nesnelerin arkasında biraz daha belirgin bir bulanıklığa sahiptir. "hızlı" modda belirgin bir bulanıklık yoktur, ancak bazı hızlı hareket eden nesnelerin arkasında fark edilebilir aşma yapaylıkları vardır. Sonunda, hangisinin daha iyi olduğu size kalmış. Çoğu monitörde olduğu gibi, 'en hızlı' ayarı pratik olarak kullanılamaz ve 'hızlı'ya göre gerçek bir fayda sağlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı