ASUS ROG SWIFT PG278Q Flickering sorunu

shooters001

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar

Asus Rog Swift PG278Q oyuncu monitörü kullanıyorum.
Daha BIOS ekranına bile girmeden ekran göz kırpması gibi flickering yapıyor ve düzeliyor.
Windows'ta ise monitörü kapatıp 10-15 dakika sonra açtığımda ekran çözünürlüğünün değiştiğini görüyorum.

Elimde yedek bir DP kablosu olmadığı için deneyemedim. Bilmem monitörle gelen stok kablo nasıldır?
Şimdilik onboard kullanıyorum. Ama bu gün yarın GTX 980 Ti ile deneyeceğim.

Acaba bir de prizden fark eder mi? Farklı prizlere taksam mı?

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

@Bilgehan Demirkaya
@Sweet Leaf
@Recep Baltaş

Ofiste kullandığım sistemde de aynı monitör mevcut. R9 295X2'ye bağlı. PC uykudan uyanınca görüntü olmuyor, kabloyu söküp takınca geliyor. DisplayPort iyi bir arabirim ama biraz daha pişmesi gerek. 144 Hz de kolay kolay ulaşılabilen bir değer değil. BIOS'u güncelle ve Onboard sürücüyü de güncelle. Ayrıca tam UEFI desteği için CSM'i devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.

Ofiste kullandığım sistemde de aynı monitör mevcut. R9 295X2'ye bağlı. PC uykudan uyanınca görüntü olmuyor, kabloyu söküp takınca geliyor. DisplayPort iyi bir arabirim ama biraz daha pişmesi gerek. 144 Hz de kolay kolay ulaşılabilen bir değer değil. BIOS'u güncelle ve Onboard sürücüyü de güncelle. Ayrıca tam UEFI desteği için CSM'i devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.

Recep abi
Yani diyosun ki monitörde veya kabloda bir sorun yok diyorsun.
Başka bir DP kablosu da alıp masraf yapma diyorsun değil mi?

Recep abi

Bir de Evga GTX 980 ti alacağım. Bir de onunla deneyeyim.

BIOS güncel
Intel HD Graphics 4600 de güncel.

CSM yi nasıl devre dışı yapacağım.?

Recep abi

Bir de Evga GTX 980 ti alacağım. Bir de onunla deneyeyim.

BIOS güncel
Intel HD Graphics 4600 de güncel.

CSM yi nasıl devre dışı yapacağım.?

Recep abi

Ben bilgisayarımı 2 sene önce Vatan Bilgisayarda toplattım. O sırada sanırım UEFI kurulum yapılmamış. Bilgisayarımı açarken anakart logosu yerine Windows logosu geliyor. Az önce BIOS ayarlarından CSM i devre dışı bıraktığımda Windows a girmedi. Ben eski haline getirip CSM enabled, BIOS UEFI and Legacy yi seçtim.

Diyorum ki: Windows 10 u sıfırdan temiz kurulum yaptığımda, UEFI olarak kurulum yaparsam ve ondan sonra CSM i devre dışı bırakırsam Windows a rahatlıkla girebilirim diye düşünüyorum.
Doğru muyum?

Cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

Bu gün itibariyle monitörü garanti servisine gönderdim.
Bilginize.

Recep abi,
Mönitör ile ilgili gelişme var.
Asus servisine yolladım. Parçası arızalı olduğundan 144 HZ de flickering yaptığı için parçasının değişmesine karar verilmiş. Hangi parçası değişecek acaba merak ettim?
@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı