Asus ROG temizlemeden sonra açılmıyor

zargan111

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat ailesi. Asus ROG G751JY notebookumu temizlemek ve temiz bir kurulum yapmak istediğim için videolar izleyerek bir cesaretle açtım içini ve fanlarını temizledim. Anakartı yerinden söktüm ve termal macunlarını yenilemek istemiştim ama gördüm kü işlemci ve ekran kartının olduğu yer çok komplike vazgeçtim. Soğuk üfleyen fön makinesiyle fanları ve anakartın üzerindeki hava ızgaralarını temizledim ve sonra anakartı söktüğüm gibi yerine monte ettim. Monte işlemi bitti power tuşuna basıyorum fakat hiçbir şey olmuyor. BDVD'nin sesi geliyor fakat ne fan dönüyor ne de ekrana bir görüntü geliyor. Anlam veremiyorum çokta titizlenmiştim. Sebebi ne olabilir? Bilen veya yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söktüğün kabloları yerine düzgün taktığından emin ol ilk olarak. Klavye kablosu, fan kabloları vb.
Hocam ne yapıp ne ettiysem olmadı. Az biraz anlarım bu işlerden ama olmadı yine de. Hepsini doğru bir şekilde taktım videolardan da yardım alarak sanırım bir yerde yanlış birşey yapmışım. Ekran soketini takarken batarya anakarta takılıydı tam oturtamadım da ekran soketini çıt diye kıvılcım atar gibi bi ışık saçtı sonradan kafama dank etti bataryayı çıkarttım ama nafile. Dün servise verdim ekranını yakmışım. 1000 TL istediler. Anlayacağınız yoktan yere dikkatsizliğimden gitti 1000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne yapıp ne ettiysem olmadı az biraz anlarım bu işlerden ama olmadı yine de.Hepsini doğru bir şekilde taktım videolardan da yardım alarak sanırım bir yerde yanlış birşey yapmışım.Ekran soketini takarken batarya anakarta takılıydı tam oturtamadım da ekran soketini çıt diye kıvılcım atar gibi bi ışık saçtı sonradan kafama dank etti bataryayı çıkarttım ama nafile.Dün servise verdim ekranını yakmışım 1000tl istediler anlayacağınız yoktan yere dikkatsizliğimden gitti 1000tl
Olsun bu bir tecrübe oldu sizin için, keşke olmasaydı ama yine de geçmiş olsun.

Ekranın arkasında model belirten bir etiket varsa onu aratın, alıp kendiniz değiştirin.
Maalesef Ekranı Türkiye'de bulamadık mecburen bekliyoruz 20-30gün yurtdışından gelmesini.
Hocam şimdi benim ekranım G-Sync 75Hz IPS FHD yeni gelen ekranın bu G-Sync olmama ihtimali varmı aceba 1haftadır bunu düşünüyorum bilgisayarcıdaki kadın merak etmeyin aynısını takıcaz dedi de benim içim rahat değil o sadece orda durup ürünleri al ver yapıyo pek bişey bildiğini zannetmiyorum yani yeni takılacak ekranda özellik kaybı gibi bişey yaşamam inşAllah.Bi bilgisi olan varmı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı