ASUS ROG STRIX G16 ekran açılmıyor

kerimgmrh

Decapat
Daha fazla  
Her şey sorunsuz kullanırken 1-1.5 ay ay önce bilgisayar açarken ekran hiçbir şekilde açılmadı ama sıfır ekran kapalı bilgisayarın fanları bir anda görmediğim bir hızda çalışmaya başladı ben iki kere(tam sayıyı hattırlayamıyorum) bilgisayarı kapayıp açtıktan sonra sorun çözüldü ve şimdi yine tekrarladı. Bu olay bilgisayarı garantiye yollamalı mıyım?

Bence yüzde yüz sizin yarıda kesmenizden kaynaklı bu sorun. Üreticilerin en çok üzerinde durduğu bu durum aslında bios güncellemesi yaparken kesinlikle yarıda kapatmayın mevzusu..

Peki bu problemin BIOS güncellemesini yarıda kesmemle alakası olabilir mi çünkü ilk aldığımda böyle bir hata yaptım sanırım ama biligisayar aldığımdan beri bu problemler dışında sorunsuz çalışıyor.

Yarıda kestiğin işlem BIOS'un silinmesi, sonra yazıyordu. Yetkili servise göndereceksin BIOS'u çökmüş.
Hani derler ya BIOS güncellenirken elektrikler giderse vs. yani o durumu kendi kendine başına getirmişssin. Yaptığın büyük aptallık, serviste ücret talep edecektir.
Yani neden güncellemenin ortasında iptal ettin ki, zaten 1-2 dakikaya biticekti. Kendim birçok kez BIOS güncelledim ve hiçbir sorun yaşamadım. Hani en fazla elektrikler o an giderse sıkıntı olur o zamanda aha böyle kalakalırsın işte.

Ben komple açılmıyor sandım ama son sürüme BIOS'u tekrar güncelleyin düzelecektir.

Yarıda kestiğin işlem BIOS'un silinmesi, sonra yazıyordu. Yetkili servise göndereceksin BIOS'u çökmüş.
Hani derler ya BIOS güncellenirken elektrikler giderse vs. yani o durumu kendi kendine başına getirmişssin. Yaptığın büyük aptallık, serviste ücret talep edecektir.
Yani neden güncellemenin ortasında iptal ettin ki, zaten 1-2 dakikaya biticekti. Kendim birçok kez BIOS güncelledim ve hiçbir sorun yaşamadım. Hani en fazla elektrikler o an giderse sıkıntı olur o zamanda aha böyle kalakalırsın işte.

Ben komple açılmıyor sandım ama son sürüme BIOS'u tekrar güncelleyin düzelecektir.

Yok hayır komple açılmama gibi sorun yok ben BIOS'u da 2-2.5 ay önce yarıda kestim ilk aldığımda ve şöyle de bir durum var yaptığım şey BIOS güncellemesi bile olmayabilir yani yarıda kestiğim şey BIOS'un güncellemesi olmayabilir bir bilgim yok sadece tahminim o zamanlar çok takmadım bilgisayar sorunsuz çalışıyordu.
Çok ciddi bir problem var mı sizce?

Yok hayır komple açılmama gibi sorun yok ben BIOS'u da 2-2.5 ay önce yarıda kestim ilk aldığımda ve şöyle de bir durum var yaptığım şey BIOS güncellemesi bile olmayabilir yani yarıda kestiğim şey BIOS'un güncellemesi olmayabilir bir bilgim yok sadece tahminim o zamanlar çok takmadım bilgisayar sorunsuz çalışıyordu.
Çok ciddi bir problem var mı sizce?

Fanlat tam devir alıp görüntü vermiyorsa, sistem açılırken bir sorun oluyordur.
Hızlı başlatmayı hem BIOS'tan hem de Windows'tan kapatın bir de öyle deneyin.

Fanlat tam devir alıp görüntü vermiyorsa, sistem açılırken bir sorun oluyordur.
Hızlı başlatmayı hem BIOS'tan hem de Windows'tan kapatın bir de öyle deneyin.

Sürekli olan bir problem değil ama bu yaşadığım iki defa karşılaştım ikisi arasında 1 ay süre vardı.
Benim şu anki korkum bilgisayarın ana kartına veya ekran kartında ciddi bir sorun olup olmaması bilgisayarı zaten yeni aldım bir de tekrar aynı parayı verip tamir falan ettirmek istemiyorum.
Hatta o zaman BIOS'u nasıl güncellemeye çalıştığımı anlatayım.
ASUS'un sitesi üzerinden BIOS sürücü ve dosyalarını indirdim (BIOS Update dosyası da olabilir) çalıştırdım bilgisayar yeniden başladı ve beni BIOS'a attı BIOS'ta bir yükleme barı dolarken ben iptal etmeye çalıştım şu anda o dosyalar hala BIOS'ta gözüküyor ve BIOS'a girişte yapabiliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı