Çözüldü ASUS ROG Z490a Gaming Ethernet portu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar kendime sistem topladım, Windows 10 yükleme panelin de Ethernet kablosunu görmedi BIOS'u güncelledim tekrar kurulum yaptım yine görmedi kurulumu yaptım sürücüyü kurdum yine görmedi PC'yi kapatıp (elektriği kesip) tekrar açınca sorunsuz geldi internet ve hala aynı durumda her yeniden başladığında aygıt yöneticisinden cihazı devre dışı bırakıp tekrar etkinleştiriyorum ancak o şekilde aktif olup internet geliyor, acaba nerede hata yaptım yardım eder misiniz?
Not: İndirdiğim sürücülerin hepsi asus.com'dan ve özellikle bu anakartın sürücüleri.
ASUS rogstrix Z490a Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdük.
1) Aygıt yöneticisine girip sorunlu cihazın donanım kimliğini buluyoruz. (Altında ünlem işsreti çıkıyor zaten)
2) Donanım kimliğini aratıp uygun sürücüyü çıkarıyoruz.
3) Sürücünün sayfanın içinde kurulabilen uyumlu sürümü olacak 2 seçeneğiniz var zaten.
4) Sürücüyü kurup yeniden başlatıyorsunuz.
Sürücüyü ve uygulamayı kaldırdım. Bilgisayar yönetiminde internet kontrolcüsünü bulamadım. Ethernet denetleyicisi mi acaba
20211118_220541.jpg

Arkadaşlar sorunu çözdük.
1) Aygıt yöneticisine girip sorunlu cihazın donanım kimliğini buluyoruz. (Altında ünlem işsreti çıkıyor zaten)
2) Donanım kimliğini aratıp uygun sürücüyü çıkarıyoruz.
3) Sürücünün sayfanın içinde kurulabilen uyumlu sürümü olacak 2 seçeneğiniz var zaten.
4) Sürücüyü kurup yeniden başlatıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı