ASUS ROG Zephyrus G16 GU603ZU-N3019 vs Rog Strix G15 G513RM-HF265

mistyy

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer TDP'lerde 4050 saf güçte yetişiyor hatta geçebiliyor fakat zeyphrusta 120W var kas gücünde ufaktan geride kalacaktır. Bu fiyata 140W 3070 bir modelde alınabilir.

İkisi arasından derseniz, saf güçte biraz geride kalacak olsada teknoloji artılarından dolayı 4050.

Gaming laptop almayı düşünüyorum. Bu iki laptop arasında gidip geliyorum fakat arasındaki 3000TL farka değer mi karar veremedim. Sizce hangisi?

hocam tam olarak aynı ikilemdeyim ben de. siz bir karara varabildiniz mi?

ben ilk modelin tasarımını daha çok beğeniyorum, aynı zamanda daha hafif ve daha taşınabilir bir model. ayrıca ilkinin kamerası var ikinci modelin ise yok. fakat ilkinin ramleri ddr4, bu çok büyük bir sıkıntı mı bilemiyorum. performanstan biraz kaybedebilirim. ekran kartı konusunda iste dlss 3.0 her türlü aradaki güç farkını kapatacaktır diye düşünüyorum. ama orada da 6gb olması düşündürtüyor. acaba ileride problem çıkartır mı emin olamıyorum.

Hocam tam olarak aynı ikilemdeyim ben de. Siz bir karara varabildiniz mi?

Ben ilk modelin tasarımını daha çok beğeniyorum, aynı zamanda daha hafif ve daha taşınabilir bir model. Ayrıca ilkinin kamerası var ikinci modelin ise yok. Fakat ilkinin RAM'leri DDR4, bu çok büyük bir sıkıntı mı bilemiyorum. Performanstan biraz kaybedebilirim. Ekran kartı konusunda iste DLSS 3.0 her türlü aradaki güç farkını kapatacaktır diye düşünüyorum. Ama orada da 6 GB olması düşündürtüyor. Acaba ileride problem çıkartır mı emin olamıyorum.

Hocam peki siz karar verebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı