ASUS RT-AX82U vs Keenetic Giga KN-1010

multicore6

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Superonline fiber kullanıyorum. Son bir yıldır evime gelen misafirler olsun, kendim olsun, bu HG255s modemden dolayı çok mutsuzum. Kafasına göre hızım yavaşlıyor. Öyle ki çoğu zaman Wi-Fi'a bağlı iken WhatsApp üzerinden yazdığım yazılar bile geç gidiyor. Mecbur mobil veriye geçmek zorunda kalıyorum. Kullanıcı adımı ve şifremi yine bu forumun yardımıyla öğrendim.

Şimdi Keenetic Giga tavsiye edilen güzel bir router burada yorumlar onu gösteriyor. Ben olaya şu şekilde bakacağım. ASUS RT-AX82U uzun zamandır 1900-2200 lira arasında kaldı. Şimdi Amazon Germany satıcısından kargo dahil 1580 liraya temin edebiliyorum. Muhtemelen dolar kuru sayesinde bir daha bu fiyatları göremeyecek. Evimdeki akıllı cihazların sayısı artıyor. İleriye dönük olarak fiyatlarını ve RGB saçmalığını (benim için öyle) bir kenara koyarsak. İkisi aynı fiyat olsa ve aynı tasarıma sahip olsa hangisini tercih ederdiniz?

Epey.com da yaptığım kıyaslamada kağıt üstünde ASUS daha iyi gözüküyor. İşlemci hızı, RAM vs. neredeyse iki kat, gerçi bu tür işlerde ne kadar fark eder bilemiyorum. Bugün ne alırsak o. O yüzden modem tercihimi hızlıca yapmak istiyorum.

Arkadaşlar Superonline fiber kullanıyorum. Son bir yıldır evime gelen misafirler olsun, kendim olsun, bu HG255s modemden dolayı çok mutsuzum. Kafasına göre hızım yavaşlıyor. Öyle ki çoğu zaman Wi-Fi'a bağlı iken WhatsApp üzerinden yazdığım yazılar bile geç gidiyor. Mecbur mobil veriye geçmek zorunda kalıyorum. Kullanıcı adımı ve şifremi yine bu forumun yardımıyla öğrendim.

Şimdi Keenetic giga tavsiye edilen güzel bir router burada yorumlar onu gösteriyor. Ben olaya şu şekilde bakacağım. ASUS RT-AX82u uzun zamandır 1900-2200 lira arasında kaldı. Şimdi Amazon Germany satıcısından kargo dahil 1580 liraya temin edebiliyorum. Muhtemelen dolar kuru sayesinde bir daha bu fiyatları göremeyecek. Evimdeki akıllı cihazların sayısı artıyor. İleriye dönük olarak fiyatlarını ve RGB saçmalığını (benim için öyle) bir kenara koyarsak. İkisi aynı fiyat olsa ve aynı tasarıma sahip olsa hangisini tercih ederdiniz?

Epey.com da yaptığım kıyaslamada kağıt üstünde ASUS daha iyi gözüküyor. İşlemci hızı, RAM vs. neredeyse iki kat, gerçi bu tür işlerde ne kadar fark eder bilemiyorum. Bugün ne alırsak o. O yüzden modem tercihimi hızlıca yapmak istiyorum.

Teknolojik olarak ASUS daha üstün.
Keenetic giga Wi-Fi 5 desteklerken bu teknoloji tam bir enkaz zaten.
ASUS Wi-Fi 6 destekliyor.

Tercihiniz ASUS'tan yana olmalı.

Geri
Yukarı