ASUS RT-AX82U'ya IPTV kurulmuyor

Makaleler
9
Daha fazla  
@Ulunay @Patrixcs hocalarım. Cihaz elime ulaştı. IPTV kurmaya çalıştım. Denemez olaydım. Dediklerimizin aynısını yaptığıma eminim ancak modemde belirli uyuşmazlıklar oldu. Değişiklikleri kaydet dedim ve kendini "restart"layıp durdu 2 defa. En son kapattım. Ne yapabilirim? VLANID'yi de doğru düzgün yazdım ama çalışmadı :(

Çok sağ olun hocalarım ama ben babamı ikna ettim ya IPTV'yi kullanmayacağım arkadaşlar artık. Zaten gereksiz ya. Tivibu'nun çözünürlüğünü bilen bilir çok kötü bir çözünürlüğe sahip pek tadını alamıyorsunuz zaten ve cihaz stabil değil, her an başına bir şey gelebilir :)
Bu arada router'i inceleyecek olursak, çok beğendim cihazı şimdilik. Sadece bir ara fena paket kaybı hatası aldım. Bir de pingim 240'larda gezdiydi. Ama hemen düştü. Zaten daha değerlendirme için erken. Bir gün incelemesini yapmayı planlıyorum ama. @Patrixcs hocam açıkcası siz bir ara yanlış hatırlamıyor isem ping konusunda şikayet etmiştiniz ama bende de ping problemi olmadı. Sadece hafif bir download düşüklüğü var. 26-25 alırdım. Şimdi ise 24-23 alıyorum.

@erengore ping konusunda bu routerı şikayet etmemiştim. Altyapım VDSL olduğu için ailede kullanan olduğu için pingim oluyor büyük ihtimalle. Bu arada hangi oyunda 240 ping aldın?
Rocket League hocam. Bir de hocam kusura bakmayın yanlış hatırlamışım.
@Patrixcs Hocam bugün ping, paket kaybı, ani bağlantı kesilmesi,stabilite problemi hiç ama hiç yaşamadım efsane iyi oyun deneyimi aldım. Gerçekten işte şu an memnunum cihazdan.
Rocket League hocam. Bir de hocam kusura bakmayın yanlış hatırlamışım.
@Patrixcs Hocam bugün ping, paket kaybı, ani bağlantı kesilmesi,stabilite problemi hiç ama hiç yaşamadım efsane iyi oyun deneyimi aldım. Gerçekten işte şu an memnunum cihazdan.
Bir de alınca içimden nedense sıfırlamak geldi sıfırlayınca baya iyi oldu bellekler 65'teydi. Sıfırladıktan sonra bellek kullanımı çok azaldı ve daha iyi oldu. Tavsiye edebilirim sıfırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Şimdiden yazım hataları yapmışsam özür dilerim. DSL-AX82U modem router Vatan Bilgisayar'dan satın aldım fakat bende de IPTV sorunları vardı Türk Telekom VDSL altyapısı kullanmaktayım. IPTV sorununun çözümünü siz değerli Technopat ailesi ile paylaşmak isterim. Ekte paylaşmış olduğum IPTV ayarları ile sizlerde IPTV cihazınızın çalışacağını düşünmekteyim. Not: IPTV Ethernet kablosunu modemin 1'inci portuna takınız. 2 'inci önemli not ise IPTV ayarı DSL-AX82U 2.sayfa da özel ISS gereksiniminde bulunan MAC adresi bölümüne IPTV set top box cihazınızın MAC adresini yazmalısınız mtu değeri ise 1280-1500 arası demiş bende 1500 değerini girmiş bulunmaktayım. bu ayarları yaptım fakat seç izle ve tekrar izledeki videoları izleyebiliyorum ama canlı yayınları izleyemiyorum tivibu arza kaydı oluşturdular. Sizlerden ricam bu ayarları yaptıktan sonra tivibu cihazınızın canlı tv kanalları gösteriyor mu? bu durumu yorumlarda paylaşmanızı rica ederim. Değerli bilgilerinize...

Dosya Ekleri

• IPTV AYARI DSL-AX82U 1.SAYFA.JPG
    IPTV AYARI DSL-AX82U 1.SAYFA.JPG
    128,2 KB · Görüntüleme: 128
  • IPTV AYARI DSL-AX82U 2.SAYFA.JPG
    IPTV AYARI DSL-AX82U 2.SAYFA.JPG
    83,1 KB · Görüntüleme: 124
  • IPTV AYARI DSL-AX82U 3.SAYFA.JPG
    IPTV AYARI DSL-AX82U 3.SAYFA.JPG
    46,8 KB · Görüntüleme: 166

Yeni konular

Yeni mesajlar