ASUS RT-N19 Router 100 Mbps'den fazla hız veremiyor

DonCharlotte

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS RT-N19 600 Mbps model router kullanmaktayım. İnternet tarifemi değiştirip yüksek hızlı bir pakete geçtim fakat routerdan çıkış aldığımda Ethernet kablosu ile 100 Mbps maksimum download hızı alabiliyorum. Aynı kabloyu modemden çıkış alarak kullandığımda 200 Mbps (paketimin hızı 200 zaten) alabiliyorum.
Benzer bir problem yaşayıp çözüm sağlayabilmiş arkadaşlar var mı aramızda acaba?

Teknik özelliklerine bakınca LAN portlarının en fazla 100 Mbps desteklediği görülüyor maalesef. O cihazla ethernet üzerinden daha fazla hız almak mümkün değil.

Teknik özelliklerine bakınca LAN portlarının en fazla 100 Mbps desteklediği görülüyor maalesef.
Teşekkür ederim uzun zamandır düşük hız kullandığım için dikkat etmemiştim lan çıkışlarının hızına. Farklı bir router'a geçmenin vakti gelmiş anlaşılan :)

Teşekkür ederim uzun zamandır düşük hız kullandığım için dikkat etmemiştim lan çıkışlarının hızına. Farklı bir router'a geçmenin vakti gelmiş anlaşılan :)
Yeni cihaz alırken özelliklerinde "gigabit ethernet" yazdığına emin olun. Fast ethernet yazanlar 100 Mbps seviyesinde takılı kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı