ASUS RTX 4090 TUF Gaming OC cw sorunu var mı?

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS RTX 4090 TUF Gaming OC ekran kartı almayı düşünüyorum bu kartta cw sorunu var mı acaba? Sizce alınır mı? Yoksa farklı bir 4090 mı almalıyım?

ASUS TUF ile Galax arasında ciddi bir fark var mıdır aralarında 6-7k fiyat farkı var?
Dünyanın en iyi 4090'ı VULCAN Sanırım yoksa bekleyip bunu mu alayım?

Son düzenleme:
Aradaki fiyat farkı Galax'ın çıtayı arşa değdirmeyi denediği için oluşmuş, performansta %1 anca farkeder Overclock durumuna göre. Coil Whine ise şans işi, bende durduk yere felaket bir şekilde ortaya çıktı.

Aradaki fiyat farkı Galax'ın çıtayı arşa değdirmeyi denediği için oluşmuş, performansta %1 anca farkeder Overclock durumuna göre. Coil Whine ise şans işi, bende durduk yere felaket bir şekilde ortaya çıktı.
Siz Galax mı al diyorsunuz hocam? PCB Kalitesi kötü diyenler olmuş galaxa o yüzden emin olamadım.

Dünyada en iyi 4090 şu an Vulcan diyorlar yada bekleyip onu mu alsam acaba.

Belirli bir modelde CW var demek çoğu durumda yanlış olur. CW genelde kullanılan bobine bağlı. Yani atıyorum fabrikadan 10 tane TUF 4090 çıkmıştır, içlerinde 2 tanesinde kullanılan bobinlerden bir veya birkaçı cızırdama yapar. Sadece GTX 970'de marka model farketmeksizin çok fazla CW ye rastlanıldı. Bana kalırsa TUF 4090 gayet yeterli. Kartın sınırlarını aşırı zorlamak istiyorum derseniz o zaman en iyi PCB'ye sahip karta bakmanız daha doğru.

Belirli bir modelde CW var demek çoğu durumda yanlış olur. CW genelde kullanılan bobine bağlı. Yani atıyorum fabrikadan 10 tane TUF 4090 çıkmıştır, içlerinde 2 tanesinde kullanılan bobinlerden bir veya birkaçı cızırdama yapar. Sadece GTX 970'de marka model farketmeksizin çok fazla CW ye rastlanıldı. Bana kalırsa TUF 4090 gayet yeterli. Kartın sınırlarını aşırı zorlamak istiyorum derseniz o zaman en iyi PCB'ye sahip karta bakmanız daha doğru.
Yok ben zorlama hiç yapmam ama yakın fiyatlarda olacağı için en iyisini almak istiyorum CW sorunu vs de olmadan. Vulcan en iyisi değil mi? birde LCD ekranı falan var galiba hem kart üzerinde hemde masaya konulacak şekilde

Siz Galax mı al diyorsunuz hocam? PCB Kalitesi kötü diyenler olmuş galaxa o yüzden emin olamadım.

Dünyada en iyi 4090 şu an Vulcan diyorlar yada bekleyip onu mu alsam acaba.

Ben GTX9xx döneminde GTX970 alırken Asus Strix ile Galax HOF modelleri arasında kalıp HOF modelini seçmiştim. 7 yıl kullandım o kartı, bir kez bile keşke dedirtmedi. Tercih, zevkler ve maddiyata göre değişebilir.

Geri
Yukarı