ASUS RX 470 Overclock Değerleri

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben O.C yaptım ama sonuçları size de göstermek istedim. Sanırım artırabildiğim kadar artırdım. Bu saat hızlarıyla normalden yaklaşık 5-10 fps arası daha fazla alıyorum. Değiştirilmesi gereken ayar var mı ? Son olarak oyundan oyuna göre artışlar değişir mi? İlginiz için teşekkür ederim :)

Ekran Alıntısı.PNG

Herkez belleklere abanıyor bellekler hassadır OC konusunda bellekler yerine GPU clock ayrını yükseltin asıl performansı etkileyen odur.

Direk 150Mhz çekersen normal. 20-25Mhz OC yap sonra kartı stres teste sok 15dk kadar. Böyle böyle voltajsız gidebileceğin maksimum sınırı bulursun. OC kademeli yapılmalı direk değerleri çekmeye çalışırsan karta zarar verebilirsin.

En son artık daha fazla gidemeyeceğin zaman yani kart teste hata vermeye başlayınca ancak o zaman voltajla oynamaya başlamanı öneririm. Ki eğer voltajlı OC yapmadıysan yapmamanı öneririm. Normal voltajsız gidebileceğin kadar git.

Direk 150Mhz çekersen normal. 20-25Mhz OC yap sonra kartı stres teste sok 15dk kadar. Böyle böyle voltajsız gidebileceğin maksimum sınırı bulursun. OC kademeli yapılmalı direk değerleri çekmeye çalışırsan karta zarar verebilirsin.

En son artık daha fazla gidemeyeceğin zaman yani kart teste hata vermeye başlayınca ancak o zaman voltajla oynamaya başlamanı öneririm. Ki eğer voltajlı OC yapmadıysan yapmamanı öneririm. Normal voltajsız gidebileceğin kadar git.
Dostum zaten öyle yaptım. Ama oyunda yaptım. Neyse en baştan yapacağım. Önerdiğin stress testinin linkini atar mısın? Memory locku artırabilir miyim? Voltaj konusunda da MHz i artırdığım Zaman kendiliğinden voltajı artırıyor. Ama en altta bir şey var power yazıyor başında o ne bilmiyorum. Yardımcı olur musun :)

Ya da direk sana şunu soriyim OC yaparsam kaç fps artışı görürüm 3 5 fps ise pek deyeceğini sanmıyorum :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı